Hakkı Fidan, “İşimiz yağmur yağmasın duasına kaldı”

Son günlerde Bolu çevresini etkisi altına alan şiddetli yağmur ve dolu, çiftçileri düşündürmeye başladı. Bolu Olay Gazetesine özel açıklamada bulunan Bolu Ziraat Odası Başkanı Hakkı Fidan, “Yağmurlar böyle şiddetli ve her gün yağmaya devam ederse işimiz yağmur yağmasın diye dua etmeye kaldı” dedi.

Hakkı Fidan, “İşimiz yağmur yağmasın duasına kaldı”
ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN

Bolu’da yaklaşık 15 gündür hemen hemen her gün yağan şiddetli yağmur hem çiftçileri hem de vatandaşları zor duruma sokmaya devam ediyor. Birçok ilçe köylerde aşrı yağmurlardan dolayı özellikle ekinlerin sarpalı çok sulu olduğundan dolayı sararmaya başladı.

Konu hakkında bilgisine başvurduğumuz Bolu Ziraat Odası Başkanı Hakkı Fidan, “Şu anda pek bir zarar gözükmüyor ama böyle giderse yani yağmurlar yağmaya devam ederse büyük zararlar olabilecektir. Tek teminimiz artık bu yağmurların durması. Aksi taktirde çiftçimiz büyük zarar görecektir. Fazla yağmur yağdığından ve toprağın da suya doymasından artık toprak yağmuru çekmez dura geldi. Şayet yağmurlar devam ederse önümüzdeki hafta zarar tespit çalışması başlatacağız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2015, 20:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128