“Hakkımı helal etmiyorum”

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili Adayı Şükrü Gülez’in Küçük Sanayi gezisi sırasında iki yeni dükkana yazılan ve 7 bin TL parasını geri alamayan bir esnaf, “Hakkımı helal etmiyorum” diyerek AKP hükümetine sitem etti.

 “Hakkımı helal etmiyorum”

7 Haziran seçimleri öncesi MHP’den Milletvekili adayı olan Şükrü Gülez, seçim çalışmaları kapsamında Küçük Sanayi Sitesi’ni gezdi. Öğleden sonra sanayi esnaflarının dükkanlarını gezerek destek isteyen Gülez, birçok esnafın sitemleriyle karşılaştı. MHP Milletvekili Adayı Şükrü Gülez’i karşısında görünce AKP hükümetine sitem eden bir esnaf, “İki tane dükkana yazıldım. 7 bin lira param içeride kaldı. Ben helal etmiyorum. Parayı eksik olarak aldım. 28 bin lirayı 18 bin lira olarak aldım. Günahtır. Benim gibi nice insanlar var. Vekiller gelsin. Onlara da söyleyeceğim. Biz esnaf olarak o paraları biriktirene kadar akla karayı seçiyoruz” dedi.

 

Esnafın sitemi karşısında tek çarenin MHP olduğunu söyleyen Milletvekili Adayı Şükrü Gülez, “Bu kadar aşağılık bir uygulama olamaz. Esnaflarımız her gittiğimiz yerde sanayi sitesinin taşınmasından yana çok şikayetçiler. Bir de bunun yanı sıra ödedikleri paraları alamayınca iyice sıkıntıya giriyorlar. Bizler göreve seçildiğimiz andan itibaren esnaflarımızla sık sık bir araya gelerek sorunları çözeceğiz” diye konuştu.

 

Sanayi gezisi sırasında girdiği dükkanlarda birçok makinenin başında bayan çalışanları görünce mutlu olan MHP Teşkilatı, vatanın her karış toprağında emeği olan kadınların üretim alanlarında da boy göstermesini alkışla karşıladı. Esnaflar, seçimler öncesi MHP’ye destek sözü verdi.  

 

SİVİL TOPLUM KURUŞLARINA ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

 

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayları Şükrü Gülez ve Mihriban Budak Yerlikaya, Sivil Toplum Kuruluşları ile devlet dairelerini gezerek çalışanlarla bir araya geldi.

 

Esnaf ve halk ziyaretlerinin yanı sıra devlet kurumları ve sivil toplum kuruluşlarını da gezen Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatı, ziyaretlerine kaldığı yerden devam ediyor. Sabahın erken saatlerinde İl Özel İdaresi’ne giden MHP heyeti, burada İl Özel İdare Genel Sekreteri Sırrı Köstereli ve çalışanlar ile bir araya geldi. Ziyarette işçilerle de buluşan MHP’li Milletvekili adayları, 7 Haziran seçimlerinde destek istedi.

 

İl Özel İdaresi ziyaretinin ardından Merkez Mahalle Muhtarlar Derneği’ni ziyaret eden Şükrü Gülez ve Mihriban Budak Yerlikaya, seçim öncesi muhtarların desteğini istedi. Dernek Başkanı İlhami Otacıoğlu, yeni dönemde seçilecek olan milletvekillerinin Bolu’ya faydalı olmasını diledi.

 

Vergi dairesinde memurlarla buluştular

 

MHP Teşkilatı daha sonra Bolu Vergi Dairesi’ne geçti. İlk olarak Bolu Defterdarı Zekai Dede’yi makamında ziyaret eden adaylar ve partililer, Bolu’nun yeşilliğinin turizm açısından kullanılması gerektiğini ele aldı. MHP Bolu Milletvekili adayı Şükrü Gülez, meclise girmeleri halinde turizm kenti diye anılan ancak hiçbir çalışma yapılmayan Bolu’ya yeni bir ivme kazandıracaklarını ifade etti.

 

Defterdar ziyaretinin ardından dairede çalışan memurları tek tek ziyaret eden partililer, çalışmalarında başarılar diledi. MHP’li adaylar daha sonra Vergi Dairesi Müdürü Şahin Demirci’yi makamında ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2015, 19:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124