Hakları İçin Direnen Renault İşçileri Yalnız Değildir!

Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Erkan Korkmaz, yazılı bir açıklama yaparak “Hakları için direnen Renault işçileri yalnız değildir” diyerek işçilere destek verdi.

Hakları İçin Direnen Renault İşçileri Yalnız Değildir!

Korkmaz açıklamasının devamında şu görüşlere yer verdi; Yıllardır insanca çalışma ve yaşama talepleri karşılanmayan, çalışma koşulları giderek ağırlaşarak dayanılmaz hale getirilen metal işçilerinin “ek zam” talebiyle başlatmış olduğu eylemlerin yoğunlaştığı Bursa’da, ek zam için yaklaşık 2 aydır mücadele eden DİSK/Birleşik Metal İş üyesi Renault işçilerinden aralarında sözcülerin de içinde bulunduğu en az 10 işçi telefonla aranarak işten atıldı.

Binlerce işçinin içinde bulunduğu ekonomik koşullara ve bütün zorluklara rağmen büyük bir cesaret örneği göstererek “ek zam” talebiyle kitlesel eylemler yapmaya başlaması ve eylemlerin giderek yayılması, bir yönüyle işçiler açısından bıçağın kemiğe dayandığını gösterirken, diğer yanıyla bu mücadelenin sadece Renault işçileri ile sınırlı kalmaması gerektiğini göstermektedir.

Renault işçilerinin ek zam talepleri hepimizin, peş peşe gelen zamlar karşısında satın alım gücü düşen, işsizlik, yoksulluk ve güvencesizlik ile terbiye edilmeye çalışılan tüm işçi ve emekçilerin ortak talebidir.

Emekten, haktan ve adaletten yana olmayanlar, kendi içlerinde sınıf dayanışmasını, birlikteliği, örgütlülüğü sağlayan işçilerin ortak ve birleşik mücadelesi karşısında durabilmesi mümkün değildir.

Eğitim Sen olarak Renault işçilerinin onurlu direnişini selamlayarak, dayanışma duygularımızı iletiyor, işten atılan işçilerin bir an önce geri alınmasını talep ediyoruz. HABER MERKEZİ

        

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2016, 15:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
ATEŞ
ATEŞ - 5 yıl Önce

arkadaşlar yayınladığınız haber tamamen taraflı dır, çünkü renault işçisi hakları konusunda yanlış yapmış ve onları bu yanlışlığa sürükleyenlere oyuncak olmuşlardır, oysa başından beri bağlı oldukları sendikaları olan türk metal sendikasina bağli kalsalardı bu başlarina gelenlerin hiç birini yaşamayacaklardi. çünkü şu anda aralarina giren bileşik metal ve çelik iş tamamen işçileri menfeatleri doğrultusunda satabilecek sendikalardır. bütün çalişanlarin akillarini başlarina almalari gerekir.

SIRADAKİ HABER

banner128