banner120

Haklarımız ve Laiklik için direneceğiz

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Bolu Temsilcisi Seda Bayraktar, tüm kadınların hakları için direnmeye devam edeceklerini belirterek, "Laiklik bizler için tıpkı IŞİD'den kurtulunca çarşaflarını yırtan kadınların renkli elbiseleri gibidir. Tüm kadınlar için haklarımızdan ve özgürlüğümüzden vazgeçmeyeceğiz, laiklik için direneceğiz" dedi.

Haklarımız ve Laiklik için direneceğiz
 HABER: FARUK ÇİDEM

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu İl Temsilcisi Seda Bayraktar, platform üyeleriyle bir araya gelerek kadına yönelik şiddete ve kadın cinayetlerine tepki gösterdi. Her güne yaşamı pahasına hakları için mücadele eden kadınların hikayeleriyle uyandıklarını belirten Bayraktar, "Her yaştan kadın boşanmak istediği için öldürülüyor. Kendi hayatına dair karar almak isterken işkenceye maruz kalıyor. Bir erkeğin cinsel saldırısına direndiği için yaşamından oluyor. Cinsel kimliğinden ötürü linç ediliyor. Şort giydiği için tehditlerle darp ediliyor. Şort giydiğimiz için dahi saldırıya açık hale geldiğimiz çok baskıcı bir dönemdeyiz" diye konuştu.

Bayraktar, bir kadının nasıl bir kıyafetle dolaşacağına kimsenin karar veremeyeceğini ifade ederek şunları söyledi:

"Bizlerin kendi hayatımıza dair aldığımız en ufak karara karşı IŞİD zihniyetiyle saldıranların ilk hedefi laiklik oluyor. Çünkü laiklik tırnaklarımızla kazıyarak elde ettiğimiz modern haklarımızı savunabilmemizin temelidir. Laiklik her kadının kendi yaşam şekline göre istediği kıyafeti giymesidir. Laiklik bizler için tıpkı IŞİD'den kurtulunca çarşaflarını yırtan kadınların renkli elbiseleri gibidir ve daha fazlasıdır. Tüm kadınlar için haklarımızdan ve özgürlüğümüzden vazgeçmeyeceğiz, laiklik için direneceğiz"

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2016, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124