Halil Başoğlu Meclis Başkanlığına aday

BTSO Meclis ve BTSO Oda Başkanlığı seçimine bir gün kala Meclis Başkanlığına adaylığını açıklayan Halil Başaoğlu “Meclis Başkanlığına bir dönem adayım. Ben Bolu’yu ayağa kaldırmak için aday oldum” dedi.

 Halil Başoğlu Meclis Başkanlığına aday

BTSO Meclis Başkanlığı ve BTSO Oda Başkanlığı seçimlerine bir gün kala Meclis Başkanlığına aday olan Başoğlu Kablo ve Profil Tic. San. Aş. Yönetim Kurulu Başkanı Halil Başoğlu, Termal Otel de, sanayici iş adamlarının ve basın mensuplarının katıldığı yemekli toplantıda BTSO Meclis Başkanlığı için bir dönem aday olduğunu açıkladı.

Başoğlu yaptığı açıklamada “Ben Boluyu ayağa kaldırmak için aday oldum” dedi. Yarın gerçekleştirilecek Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis seçimleri öncesi kulisler hareketlilik artarak devam ediyor.

Termal Otel de düzenlenen yemekli toplantıya sanayici çok iş adamı katılırken, Halil  Başoğlu, önce kendini tanıtan bir konuşma yaparak ardından da neden aday olduğunu şöyle açıkladı. Başoğlu “1944 yılında İstanbul’da doğdum. Kabataş Erkek Lisesi Mezunuyum. 3 çocuğum ve 3 torunum var. 1995 yılından itibarem de Bolumuz da “Başaoğlu Kablo A.Ş.” olarak ülkemiz sanayine hizmet vermeye başladım. Öncelikle bugüne kadar odamıza hizmeti geçmiş tüm arkadaşlarımıza teşekkür etmeyi borç bilirim.

Bu seçime de aday olmayı çevremdeki arkadaş ve dostlarımın ısrar ve Teşviki ile kabul ettim. Bana söyledikleri de; Üreten, Birleştirici ve olaylara sevgiyle ön yargısız yaklaşma özelliğimin olmayışıymış. Düşündüklerimi, bilgi birikimlerimi hayata geçirebilmek için ilk günden beri ifade ettiğim gibi, Eğer, meclis sizlerin desteği ile seçilebilirsem, orada Meclis Başkanlığına seçilebilmem için çalışmalar yapacağım. Bugüne kadar yaptıkları başarılı çalışmaları ile Odamızı “TOBB “de saygın bir yere taşıyan arkadaşlarımı da ayrıca kutluyorum.

Düşündüklerim;

A)    Tüm meclis  çalışmalarına arzu eden üyelerimizin değerli basınımızın katılımını ve Üniversitemiz ile diyalog kurup, Makine , Elektrik, Mimarlık, Çevre, Gıda ve diğer Fakültelerimizin odamıza desteklerini sağlamak.

B)    Bolu da Kamu ve Özel sektörümüzün yapacağı ihaleleri üyelerimize duyurup, yeterlilikleri oranında kazanımlarını sağlamak.

C)    Bilgilendirilmemiz hususunda Değerli Baromuz, SGK Kurumumuz, vergi dairemizden yardımlarını istemek.

D)    Üyelerimizi birleştirerek, sağlık, iş güvenliği Çevre ve diğer ihtiyaçlarımızı gerçekleştirecek kurum ve kuruluşlar ile görüşüp, daha kaliteli ve ucuz hizmeti temin etmek.

E)     Hepimiz firmalarımızı daha da geliştirmek ve Rekabet şansımızı arttırabilmek amacıyla AR-GE çalışmaları yapmak zorundayız. Bunun içinb Bilim, Sanyi ve Teknoloji Bakanlığımızın Bolu İl Müdürlüğünden teşvikler konusunda yardım almak.

F)     Odamızı Profesyonel bir danışman ile çalışmasını sağlayarak, uzman bir görüş ve tecrübeden istifade ederek vizyonumuzu geliştirmek.

G)    Hangi partiden olursa olsun, değerli Milletvekillerimizden Bolumuz için neler yapabilecekleri konusunda fikirlerini almak ve yardımlarını sağlamak.

 

Bu düşündüklerimi seçilmesem de, seçilen arkadaşım ile paylaşıp, hayata geçirilmesini elimden geldiğince sağlamaya çalışacağım. Bu çalışmaya sizlerinde katılacağına inanıyorum” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2013, 19:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
EVREN  SEL
EVREN SEL - 7 yıl Önce

halil ibrahim başoğlu,zeki,dürüst,sağduyulu bir şahsiyet boluya kazandirilmasi öncelikle bolu için kazançtir.kendisini şimdiden kutlar başarilar dilerim.

SIRADAKİ HABER