Halk bankası kredileri durdurdu ##hb_manset.gif

Bolu Esnaf ve Sanatkârlar odaları birliği başkanı Tahir Gayret Halk bankası tarafından üyelerine kullandırılan kredilerin yıl sonuna kadar dondurulduğunu söyledi. Halk bankası tarafından Bolu Esnaf ve Sanatkârlar odaları...

Halk bankası kredileri durdurdu  ##hb_manset.gif

Bolu Esnaf ve Sanatkârlar odaları birliği başkanı Tahir Gayret Halk bankası tarafından üyelerine kullandırılan kredilerin yıl sonuna kadar dondurulduğunu söyledi.

Halk bankası tarafından Bolu Esnaf ve Sanatkârlar odaları birliği üyelerine yönelik olarak verilen krediler yıl sonuna kadar askıya alındı. Konu ile ilgili olarak konuşan BESOB başkanı Tahir Gayret hükümetin Halk bankası üzerinden esnafın kullanması amacıyla tanıdığı kredi limitinin Aralık ayı başında dolduğunu söyleyerek;” Bu yüzden Ocak ayı başına kadar gerek Bolu’da gerekse tüm Türkiye’de hiçbir esnafa Halk Bankası üzerinden kredi verilmemesi kararı hükümet tarafından alındı. Ben önümüzdeki hafta içinde tekrar esnafımıza kredi kullandırılması yönünde bir karar alınmasını bekliyordum. Sanıyorum bütçe görüşmeleri yüzünden süreç uzadı. Son aldığım bilgiler ışığında Ocak ayı başına kadar hiçbir esnafımızın Halk bankası kanalıyla kredi alamayacağı bilgisine ulaştım. Bu kararın kooperatifimizle hiçbir ilgisi yoktur. Karar hükümetimizin aldığı bir karardır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128