banner120

Halkçı belediye böyle olur##hb_manset.gif

Mudurnu Belediyesi Halk Ekmek fırını törenle hizmete girdi. Açılış töreninde konuşan CHP Genel başkan yardımcısı ve Ankara milletvekili Doç. Dr. Gökhan Günaydın “Amacımız ilçede ekmek fiyatlarında...

Halkçı belediye böyle olur##hb_manset.gif

Mudurnu Belediyesi Halk Ekmek fırını törenle hizmete girdi. Açılış töreninde konuşan CHP Genel başkan yardımcısı ve Ankara milletvekili Doç. Dr. Gökhan Günaydın “Amacımız ilçede ekmek fiyatlarında bir fiyat dengesini oluşturabilmek ve vatandaşımızın uygun fiyatla evine ekmek götürmesine vesile olmaktır. Ümit ederim bu çalışma tüm belediyelere örnek olur.” Dedi.

 

 

 

Mudurnu Belediyesi Halk Ekmek fırınının açılışına yoğun bir katılım oldu. Açılışa Mudurnu kaymakamı Nurullah Ertaş, CHP Genel başkan yardımcısı ve Ankara milletvekili Doç.Dr.Gökhan Günaydın CHP Bolu belediye başkan aday adayları Cahit Çıngı,Yüksel Ceylan,Mehtap Özcan Mısırlıoğlu,CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan,CHP Bolu il başkanı Fügen Kara,CHP Bolu merkez ilçe başkanı Faruk İyigün ve belediye meclis üyeleri katıldı.

Halk Ekmek fırınının açılış töreninde konuşan Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl, halk pazarındaki belediyeye ait fırında 300 gram ekmeğin 50 kuruştan satılmaya başlandığını söyledi. İnegöl, halkın ucuz ve kaliteli ekmek yemesi için çalıştıklarını belirterek, ''Halk pazarında belediyemize ait bu fırından halkın daha iyi hizmet alabilmesi için birtakım yenilikler yaptık. Son teknoloji makineler getirdik. Hijyenik bir ortamda hazırlanan ekmekler halka sunuluyor'' diye konuştu. Her gün 2 bin ekmek çıkarmaya çalıştıklarına dikkati çeken İnegöl, ''Yeni alınan makinelerle hızlı üretim yapılıyor. Fırında normal ekmeğin yanı sıra kepekli, tuzsuz, tam buğday ekmeği, katmerli ve cevizli ekmek yapılacak. Halk pazarındaki belediyeye ait fırında 300 gram ekmek 50 kuruştan satılmaya başlandı'' şeklinde konuştu. 

 

 

Sosyal belediyeciliğin en temel görevlerinden bir tanesi budur

 

Açılış töreninde konuşan CHP yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara milletvekili Gökhan Günaydın ise “Türkiye’de ekmek fiyatları başta olmak üzere birçok şeye zamlar geldi. Bu çerçevede bizim görevimiz vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmaktır. Vatandaşın temel ihtiyaç maddelerine rahatlıkla ve ucuza ulaşmasını sağlamaktır. Sosyal belediyeciliğin en temel görevlerinden bir tanesi de budur. Belediye başkanı elbette kaldırım yapacak. Elbette yol yapacak. Elbette çevre düzenlemesi yapacak ama bütün bunların yanında en çok ezilenin, kendisini en çok dışlanmış görenin, en yoksulun yanında olmakta belediyelerimizin en temel görevleri arasındadır.” Dedi.

 

Ümit ederim bu çalışma tüm belediyelere örnek olur

 

“Mudurnu halk ekmek fabrikasının açılışını bu çerçeve içersinde son derece anlamlı buluyorum.”diyen Günaydın; Bizim buradaki amacımız bütün Mudurnu’nun ekmeğinin ihtiyacını buradan karşılamak değildir. Gerekirse bu da karşılanır. Önemli olan ilçede ekmek fiyatlarında bir fiyat dengesini oluşturabilmek ve vatandaşımızın uygun fiyatla evine ekmek götürmesine vesile olmaktır. 2 yılı aşkın süredir bu çalışmanın gerisinde duran, size bir hizmet açılışı olarak sunan sevgili belediye başkanımıza ve Mudurnu belediyemizin çalışanlarına bu işte emeği geçen tüm kardeşlerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Ümit ederim bu çalışma tüm belediyelere örnek olur. Kamu kaynağını doğru bir şekilde kullanmak vatandaşlarımız açısından son derece önemlidir.” Şeklinde konuştu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124