Halkçı belediye böyle olur

Mudurnu’daki ekmek fiyatlarını düşük tutmak için harekete geçen belediye çareyi halk ekmek fırını açmakta buldu. Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl, ''Kurban bayramı öncesinde belediye...

Halkçı belediye böyle olur

Mudurnu’daki ekmek fiyatlarını düşük tutmak için harekete geçen belediye çareyi halk ekmek fırını açmakta buldu. Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl, ''Kurban bayramı öncesinde belediye olarak halk ekmek fırınını açarak, halkın ucuz ve kaliteli ekmek yemesini sağlayacağız'' dedi.

 

Mudurnu Belediyesi halkın ucuz ve nitelikli ekmek yemesi için kolları sıvadı. Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl, 2004 yılında pazar yerinde bulunan ekmek fırınlarının tek elde toplandığını, bu nedenden dolayı ekmek fiyatlarının arttığını ifade etti. Birçok yerde 300 gram ekmeğin 50 kuruştan satıldığını, Mudurnu'da ise 1 liradan satıldığını ifade eden İnegöl, ''Bununla ilgili ilçedeki fırın işletmecileri ile 2009 yılı Kasım ayında bir araya geldik. Burada ekmeğin pahalı olduğunu, vatandaşların pahalı ekmek yediğini söyledik. Ekmek fiyatının düşürülmesi gerektiğini kaydettik. Görüşmelerin ardından 300 gram ekmek 50 kuruştan satılmaya başlandı'' şeklinde konuştu. İnegöl, ekmeğe yapılan zamların önüne geçmek için belediyenin fırın açacağını ifade ederek, ''Kurban bayramı öncesinde belediye olarak halk ekmek fırınını açarak, halkın ucuz ve kaliteli ekmek yemesini sağlayacağız'' diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER