Halkı Cumhuriyete sahip çıkmaya çağırıyor

Cumhuriyetin kuruluşunun 91. yılını kutlamaya az bir süre kala Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Erkan Korkmaz yazılı bir basın açıklaması yaparak, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinde dile getirdiği uyarılarının bir bir ortaya çıktığını ve işte bu koşullar altında tüm Bolu halkını Cumhuriyete sahip çıkmaya çağırdıklarını ve Cumhuriyet Bayramını kutladıklarını belirtti.

 Halkı Cumhuriyete sahip çıkmaya  çağırıyor

Yaptığı basın açıklamasında Korkmaz şunları söyledi; " Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu yana tam 91 yıl geçti.  91 yıl önce Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarının, Anadolu’nun yurtsever halkının olağanüstü çabaları ve şehit kanlarıyla  kurulan Cumhuriyetimizin kazanımları günümüzde tek tek yok edilmekte, bin bir emekle kurulmuş olan fabrika ve tesisleri özelleştirme adı altında talan edilmekte, ülkemiz insanı taşeronlaştırma adı altında sefalet ücretleriyle köleleştirilmekte, Cumhuriyetin kuruluşuyla bir çok Batı ülkesinden önce seçme ve seçilme hakkına kavuşmuş, ikinci sınıf insan konumundan ülkenin eşit yurttaşları konumuna geçmiş olan  kadınlarımız tekrar 2. Sınıf vatandaş haline getirilerek eve hapsedilmeye çalışılmakta, laik eğitim sitemi yok edilerek yerine dinsel eğitime yönlendirilmekte,eğitim hızla özelleştirilmekte-ticarileşmekte,milli eğitim darmadağın edilmekte, liyakat yerine yandaşlık ölçütüyle kaosun içine itilmekte,  rant uğruna yeşil alanlar AVM’lere ve çılgın projelere dönüştürülmekte, ülkemizin dere ve ırmaklarına HES adı altında el konulup yağmalanmakta,  ülkemizin bölünüp parçalanması için 91 yıl önce yurttan kovulan emperyalistlerin çarkına su taşınmakta, 91 yıl önce paramparça edilen SEVR hortlatılmaya çalışılmakta, çevremizde büyük bir karmaşa ve çatışmalar yaşanmakta, Atatürk’ün “Yurtta barış, dünyada barış” ilkesinin gerekliliği daha iyi anlaşılmaktadır.

Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinde dile getirdiği uyarılar bir bir ortaya çıkmaktadır. İşte bu koşullar altında tüm halkımızı Cumhuriyete sahip çıkmaya  çağırıyor, bayramımızı kutluyoruz" dedi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2014, 17:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Celal ARSLAN
Celal ARSLAN - 6 yıl Önce

eline, yüreğine sağlık başkanım. yaşananlar ancak bu kadar güzel özetlenebilirdi. 91 yıllık cumhuriyetimiz, özgürlük sevdalıları sayesinde yaşamaya devam edecektir. "biat" kültürü ile yetişenlerde elbet bir gün, özgürce yaşayabilmenin tek yolunun "lâik cumhuriyet" olduğunu anlayacaklardır. cumhuriyet bayramımız kutlu olsun.

SIRADAKİ HABER