Halkımız çaresiz değildir

Komünist Parti Bolu İl yönetimi tarafından yapılan açıklamada; “Sevgili yurttaşlar, seçimlere bir kaç gün kala meydanların dili, meydanların şiddeti artarak devam etmektedir. Halkımıza “ korku ve çaresizlik” içerisinde sandığa gitmeleri yönünde baskı yapılmaktadır” denildi.

Halkımız çaresiz değildir

Ancak halkımız çaresiz değildir! Diyen yönetim açıklamalarını şöyle sürdürdü;

Patronların kar hırsıyla memleketi yağma ve talan ettiği, işçilerin, emekçilerin zor koşullarda yaşamaya mahkum edildiği bu durum artık son bulmalıdır. Bu duruma son verecek emekçi halkımız ve onun iradesidir. Bugün birileri topluma, AKP diktatörlüğüne karşı çıkıyormuş gibi gözükürken patronlarla kol kola projeler hazırlamaktadırlar.

Bugün birileri, AKP gericiliği ile kavgalıymış gibi gözükürken ağızlarından tıpkı AKP gibi dini söylemler düşmemektedir. Bugün düzen partileri AKP’nin açtığı yolda devam etmektedirler. Bugün ülkemizde laiklik ciddi tehlike altındadır. Ülkemizde eğitim ve sağlık içinden çıkılamaz duruma gelmiştir. Eğitimde gericileşme, sağlıkta piyasalaşma had safhaya ulaşmıştır.

Artık halkımız bu gerici ve piyasacı düzeni, düzenin diğer aktörlerini alaşağı etmelidir. Kendisine dayatılan ve çaresizliğe mahkum eden bu karanlıktan kurtulmalıdır. Evet, zor bir sınav beklemektedir bizleri 7 Haziran da. Ancak önemli olan AKP diktatörlüğünü sandıkta değil mücadeleyle bu ülkeden defetmektir. Halkımız seçimlerde oluşacak tablodan ziyade 8 Haziran’a odaklanmalıdır. 8 Haziran da halkımız, bu ülkede ki yağma düzeninin ve gericiliğin sandıkta kaybolacak veya aklanacak bir şey olmadığını görecektir.

Bizler Türkiye’nin Komünist Parti’si olarak, halkımıza dayatılan bu seçim sistemiyle ve yaşam koşullarıyla mücadele etmek için örgütlenmeye çağırıyoruz. Komünist Parti bu seçimlere bilindiği gibi 550 kadın milletvekili ile girmektedir. Komünist Parti bu ülkede; kadınların “en çok” ezilmesine, sömürülmesine ve her türlü istismara açık hale getirilmesine itiraz etmektedir. Komünist Parti bu ülkede ki emekçilere, işçilere, kadınlara, öğrencilere ve toplumun tüm ezilenlerine bu karanlığın ancak örgütlenmeyle altından kalkınabileceğini söylemektedir.

Komünistler, bu ülkenin yurtsever insanlarını 7 Haziran’da Komünist Parti’ye oy vermeye çağırıyor. Sandık, yukarıda dediğimiz gibi halkımız için bir çıkış yolu değildir. Ancak bu ülkenin yurtseverlerini, devrimcilerini cesaretlendirmek ve örgütlenmek için karşımızda bir seçenek olarak durmaktadır. Gelin hep beraber ülkemiz üzerinde bulunan bu karanlığı, bu yağma düzenini ,bu savaş kışkırtıcılarını hep beraber başımızdan def edelim. Komünist Parti’ye örgütlenelim. Halkımız için 8 Haziran bir son değil bir başlangıçtır. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2015, 18:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128