“Halkın adamlarını görelim”

Büyük Birlik Partisi Bolu Milletvekili aday adayı Mahmut Alan Göynük’ün Himmetoğlu köyünde yapılacak olan termik santrale tepki gösteren köylülerle ilgili açıklama yaptı. “Her yerde halkın adamıyım diyenler mesele Göynük olunca neredeler?” diye sordu.

 “Halkın adamlarını görelim”

HABER: FARUK ÇİDEM

Göynük’ün Himmetoğlu köyünde yapılacak olan termik santral dolayısıyla köylerinde çıkarılmak istenen vatandaşlar geçtiğimiz gün bir eylem gerçekleştirerek seslerini duyurmaya çalışmışlardı. Konu ile ilgili düşüncelerini bir basın açıklamasında dile getiren Alan şunları söyledi; “ben elimden geldiğince taraf tutmaya çalıştım. Olaya çok iyi araştırmasak da yaptığım görüşmeler sonucunda oradaki halkın kandırılmış olduğunu gördük. Hatırlarsanız termik santral açılışında köylüler alkış tutmuşlardı. Bilemiyoruz ne vaat edildi onlara. Ama şimdi de termik santralin çalışması için köyün boşaltılması söz konusu. Ve köylüler buna karşı çıkıyor. Ama bu günlerin geleceğini düşünmüş olmaları gerekiyordu. Baktığımızda yüzde seksen Ak Parti’ye oy vermiş bir köy. Bizlere de sitem ediyorlar ‘niçin destek olmuyorsunuz’ diyerek. Biz haksızlığa uğrayan herkese yardım ederiz. Ama biraz da halkın yardımı olması lazım. Köylüler önce alkış tutuyor şimdi de ağlıyorlar. Bana göre trajikomik bir olay. Tabi kandırılmış olmaları durumu bir nebze hafifletiyor. Bizim muhalefet ve alternatif bir parti olmamızdan dolayı bir şey yapmamız biraz zor.”

“GÖYNÜK YETİM Mİ?”

Köyde eylem olduğu saatlerde Bolu Ak Parti il başkanının Enerji bakanıyla görüştüğü bilgisine ulaştık. Neden orada Yeniçağa’nın problemini konuşurken Göynük’ün de problemini konuşmadı diye merak ediyorum. Keşke bu sorunu bakan’a iletseydi. Veya iletmiş ise de neden gelip burada bir açıklama yapmadı.

Son iki aydır Bolumuzu sevenler çıktı. Sayıları baya da var. “Bolu’yu seviyoruz, hizmet için varız, gece geç yatacağız” diyorlar. Ben de diyorum ki bu halkın adamları Göynük’e bir el atsınlar da biz de görelim halkın adamlıklarını. Devamlı STK’ları, muhtarları, tarafsız olması gerekmesine rağmen taraf olduğunu açıklayanları arkasına alanlar ve özellikle bir de Göynük’lü olanlar bu olaya bir el atsınlar da halkın adamları mı değil mi bir görelim. Çözüme ulaştırma konusunda bir yardımımız olacaksa da her zaman hazırız.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2015, 18:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128