Halkın seçeneği askeri darbe ya da tek adam, tek parti diktatörlüğü değildir

Emek Partisi İl Sekreteri Çağlar Kazak; Çözüm demokratik haklara ve siyasal özgürlüklere sahip çıkmaktır. Çözüm halk demokrasisi için mücadele etmektir dedi.

Halkın seçeneği askeri darbe ya da tek adam, tek parti diktatörlüğü değildir

HABER: Semih BAYKAL

Türkiye’de egemen siyasi sistem içerisinde darbeler ve darbe girişimleri sık sık gündeme gelmiştir. Her darbe döneminin bilançosu da sayısız can kaybı, işkence, zulüm, hak ve özgürlüklerin bir kez daha tırpanlanması olmuştur.

Ezilen ve sömürülen halk kitlelerinin eşitlik, demokrasi ve özgürlük talepleri ve özlemleri, yaşanan darbeler ve sonrasında izlenen egemen politikalarla boğulmak istenmiştir.

Günümüzde de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AKP Hükümeti’nin tek adam ve tek parti diktatörlüğünü hedefleyen politikalarının panzehiri askeri darbe girişimleri değildir ve olamaz. Dahası bu tür darbe girişimleri bu politikaların daha hızlı ve şiddetli uygulanmasının dayanağı yapılacaktır.

Seçmenlerini “darbecilere karşı” sokağa çağıran Erdoğan ve AKP hükümeti bu ortamı, iç ve dış politikadaki fırsatçı ve tutarsız politikaları yüzünden sarsılan itibarını toparlamak ve gerici, faşist amaçlarına ulaşmak için kullanma peşindedir. Sokaklarda ortaya çıkan palalı, kılıçlı İŞİD vari meydan okuma görüntüleri de bunun bir işareti durumundadır.

Açıktır ki bu tablo karşısında bütün milliyetlerden ve inançlardan Türkiye halkı, askeri darbe ile tek adam, tek parti diktatörlüğü arasında, kırk katır-kırk satır cenderesine sıkışmaya mahkûm değildir.

Halkın tek seçeneği ve kurtuluşu gerçek anlamda laik ve demokratik bir Türkiye’nin kurulmasıdır.

Anti demokratik kuşatılmışlıktan çıkışın yolu demokratik haklara ve siyasal özgürlüklere sahip çıkmaktır. Çözüm halk demokrasisi için mücadele etmektir.

Ülkemizin her yerinin terörize olduğu, kutuplaşmanın arttığı bir dönemde darbe mi tek parti diktatörlüğü mü ikileminde kalmamak için maden işçisinin başlattığı özelleştirme karşıtı mücadele Türkiye halklarına bir ışık olabilir.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2016, 19:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rektör
Rektör - 4 yıl Önce

Rektöre haksızlık etmeyin. Rektör bey o kadar entrikacı düzenbaz değildir. Onun yanında yer alan MB, H. E.B en kurnaz kişilerdir. O önüne gelen bilgilere evet der. Üniversiteyi cemaate açan ve onları gelip yerleşmesini kökleşmesini sağlanan genel sekreterdir. Gazideki öğrencilik yıllarından beri onlarla iyidir. Meslek yüksek okulundaki Muratla çok samimidir. Onu oraya aldıran odur. Onla gizli ve açık ilişkileri vardır. Cemaatle ilişkileri ayarlayan kotaran kişi odur. Karşılığında da daha önce genel sekreterlere verilmeyen dönerden maaşı kadar döner verilmesi kararlaştırılmıştır. Ödülünü 8 yıldır almaktadır. Yeni rektör adayımız odur hayırlı olsun.

SIRADAKİ HABER