Halkın Valisi hem ağladı hem de ağlatarak gitti…

Yaklaşık bir yıldır Bolu’da büyük bir başarıyla görev yapan, Bolu’nun geleceği için canla başla çalışan ve halkın Valisi unvanını sonuna kadar hak eden Vali Ahmet Zahteroğulları veda konuşmasında hem ağladı hem de ağlatarak ilimizden ayrıldı. Vali Zahteroğulları’nın binlerce Bolulu vatandaş, bürokrat ve öğrenciler gözyaşlarıyla uğurladı. Vali Zahteroğulları sivil araçla yola çıkarken bir anda aracın yolunu kesen yaşlı bir kadının camdan uzanarak elini öpmesi ve yaşlı kadının gözyaşlarını tutamaması Zahteroğulları’nı derinden yaraladı. Yolun ve bahtın açık olsun sayın Valimiz.

Halkın Valisi hem ağladı hem de ağlatarak gitti…
 Haber: Kasım ŞAHİN – Faruk ÇİDEM

Göreve geldiğinden bu yana, yaşlı, genç. Öğrenci, memur, işçi gözetmeksizin herkesimin gönlünde taht kuran Vali Ahmet Zahteroğulları’nın vedası  Bolu tarihinde ilk kez böyle bir uğurlamaya tanıklık etti. Bolu vereceği görev aşkıyla sürekli yanıp tutuşan, Bolu’nun hep bir adım daha ileriye gitmesi için gecesini gündüzüne katıp projeler üretip bir kısmını da hizmete sokan Vali Zahteroğulları daha yapacaklarının yüzde birini bile yapamadan aramızdan gözyaşlarıyla ayrılmak zorunda bırakıldı. Kim ve kimlerin zalimce düşünceleri, gaddarca kinleri yüzünden ilimizden kopartılan Vali Zapteroğulları’nı Bolu halkı hiçbir zaman unutmayacaktır.

Valilik binasındaki tüm personelle tek tek vedalaşan, kendisine veda ziyareti için gelen minik öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirip onların yanaklarından öpen halkın Valisi Zahteroğullar’nın vedası ise hiçbir zaman unutulmayacak. Zaman zaman gözyaşlarına hakim olamayan ve eşinin elini hiç mi hiç bırakmayan Vali Zahteroğulları Bolu halkına şöyle seslendi:

Bugün bir yıldır Bolu’da Allah sizlere hizmet etmeyi nasip etti. Bugün ayrılış günü. Gelişimiz ne kadar normalse doğalsa gidişimin de öyle olduğuna inanmak istiyorum. Öyle olduğuna inanıyorum. Sabahki konuşmamda da söyledim. Biz devletimizin milletimizin emrindeyiz. Devletimiz bize ne görev vermişse bundan önceki görevlerde olduğu gibi onu şerefle yapmaya çalıştık gayret ettik. 26 yıllık meslek hayatımda çok şükür çok önemli görevlerde bulundum bir bürokrat olarak. Deprem bölgesinde Mersin’de özel idarede genel sekreterlikte bakanlıklarda para yönettim. İhaleler yaptım. Allaha şükür biz çok imtihanlardan geçtik. Bu zamana kadar daha müfettişe ifade vermek nasip olmadı. Bundan sonrada olmayacak inşallah.

“ADAM GİBİ GELDİM ADAM GİBİ GİDİYORUM”

 Ben buraya geldiğim günlerde belki ilk gündü bir söz söylemiştim. Gelirken nasıl geldiysem öyle gideceğim. Adam gibi geldim adam gibi gideceğim demiştim. Adam gibi gelmek adam gibi durmanın adam gibi gitmenin bir bedeli var. Adamlık pahalı bir şeydir. Adamlık ucuz olsa herkes adam olurdu. Eğer adamlığın bedelini ödemekse baş göz üstüne. Allah var gam yok. Sizin sevginiz bu şehrin insanlarının bize gösterdikleri sevgi hak etmediğim sevgi. Gerçekten hak etmediğim sevgi bu. Bana dünyanın bütün makamlarından bütün görevlerinden daha kıymetlidir. Ben Bolu’nun ne ilk valisiyim ne de son valisi. Benden önceki arkadaşlarda çok güzel hizmetler yaptılar. Bizden sonra gelecek arkadaşlarda çok güzel hizmetler yapacaklardır. Buna inanıyorum. Eğer bu bir yıllık sürede hoş bir seda bırakabildiysek en önemlisi odur. Hep söylediğimiz gibi ne kadar yaşadığımız değil nasıl yaşadığımız, ne kadar kaldığımız ve nasıl ayrıldığımız önemlidir. Ben iyi duygularla ayrılmış olmanın mutluluğu içerisindeyim. Hatta dün gazeteci arkadaşlara söyledim dedim ki böyle bir sevgi göreceğimi bilseydim belki sırf bunu görmek ve tatmak için tayinimi isteyebilirdim dedim. Vali amca sen gitme biz karda da okula gideriz diyen yavrularımızın hepsinin gözlerinden öpüyorum. Gelen gelmeyen herkesi en derin duygularımla selamlıyorum. Hakkınızı helal edin Allah ısmarladık.

TÜRK BAYRAĞINI VERDİ

Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin’de konuşmasında zaman zaman duygusallıklar yaşayarak, “ Bugün bu saatte Bolu’da devletin temsilciliği görevini en iyi şekilde gece gündüz 24 saat demeden çalışarak hizmet eden bir devlet adamının bir valimizin aramızdan ayrılmasını üzüntüsü ve heyecanı içerisindeyiz. Böyle anlamlı ve hüzünlü bir ortamda burada Türkiye Cumhuriyetinin Bağımsızlığının simgesi Türk Bayrağını dalgalandırmıştır. Arabasında devletin temsilcisi, ilin Cumhurbaşkanı olarak bu bayrağı huzurunda kendisine takdim etmek istiyoruz” diyerek Türk Bayrağını teslim etti.

Vali Yardımcısı Keskin’in elinden, makam aracında kullanılan Türk Bayrağını alıp üç kez öptükten sonra bağrına basan Vali Zahteroğulları’nın bu davranışı, vedalaşmaya katılan herkesi ağlattı. Hemen hemen herkes vedalaşmaya özen gösteren Vali Zahteroğulları’nın en çok yolunu kesen yaşlı bir kadın oldu. Sivil bir araçla eşiyle birlikte Ankara’ya doğru yola çıkan Zahteroğluları’nın aracının önünü yaşlı bir kadın keserek gözyaşları içersinde hakkını helal etmesi unutulmayacak anılar içersinde yer aldı. Aracının camından eline uzatarak yaşlı kadının elini tutan ve eline öpen Zahteroğulları gözyaşlarını tutamayarak eşinin bağrına başına koyup ağladı. Bazı vatandaşların işyerlerine, “Seni unutmayacağız sayın Valimiz” yazılı pankartlarını asması gözlerden kaçmadı. Bolu Olay Gazetesi olarak “Halkın Valisi Ahmet Zahteroğulları”na bundan sonra ki yaşamında huzur, mutluluk ve sağlıklar dileriz. Bizlerde sizi unutmayacağız…


Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2015, 09:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
yaren 14
yaren 14 - 6 yıl Önce

allah yolunu açık etsin güzel insan.hepimizi ağlattın.:((((((

vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

şov hiç de güzel olmamış.kamu görevlilerine şov yakışmaz.meraklıysanız istifa eder televizyonlarda program yaparsınız.belki o zaman daha fazla para kazanırsınız.

papatya
papatya - 6 yıl Önce

bizi çalışmak kurtarır...

SIRADAKİ HABER

banner128