Halkın Valisi Zahteroğulları’nın gidişi Bolu’yu yasa boğdu...

Valiler Kararnamesi ile Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları merkeze alınırken, yerine İçişleri Bakanlığı'nda Mahalli İdareler Genel Müdürü, Soruşturma ve Denetim Hizmetleri Daire Başkanı Aydın Baruş atandı. Valimizin merkeze alınması Bolu’da büyük bir hüzne neden olurken, özellikle öğrenciler üzüntülerini twitter hesabından dile getirmeye çalıştılar. Siyasi partilerin il başkanları ve CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’da, Bolu’ya büyük katkısı bulunan bir yıl içersinde bir çok yeniliklere ve projelere imza atan Zahteroğulları’nın gidişini üzüntüyle karşıladılar.

Halkın Valisi Zahteroğulları’nın gidişi Bolu’yu yasa boğdu...

Haber: Kasım ŞAHİN

MERKEZE ALINANLAR
Kararnameye göre, Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan, Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, Gaziantep Valisi Erdal ATA, Mardin Valisi Mustafa Taşkesen, Şırnak Valisi Hasan İpek, Van Valisi Aydın Nezih Doğan merkeze alındı.

YERİ DEĞİŞENLER


Kararnameye göre 11 ilin valisi değişti. Buna göre, Merkez Valisi Enver Salihoğlu Tekirdağ Valiliği’ne, Mülkiye Başmüfettişi Musa Işın Ağrı Valiliği’ne, Sinop Valisi Yavuz Selim Köşge Bingöl Valiliği’ne, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı Aydın Baruş Bolu Valiliği’ne, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürü Ali Fidan Düzce Valiliği’ne, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Murat Zorluoğlu Elazığ Valiliği’ne, Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya Gaziantep Valiliği’ne, Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak Mardin Valiliği’ne, Talaş Kaymakamı Yasemin Özata Çetinkaya Sinop Valiliği’ne, Düzce Valisi Ali İhsan Su Şırnak Valiliği’ne, Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan Van Valiliği’ne atandı.

 

Aydın Baruş kimdir?

Aydın Baruş, 1968 yılında Edirne'de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Edirne'de tamamladı. 1993 yılında  Ankara  Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 

 

1994 yılında Sakarya Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi olarak çalışırken aynı yıl Bursa Kaymakam adayı olarak atandı. 1996-2008 yılları arasında sırasıyla; Demirköy Kaymakam Vekili, Hisarcık-Azdavay-Çağlayancerit Kaymakamı, Ardahan Vali Yardımcısı ve İncesu Kaymakamı olarak görev yaptı. 

 

2008-2010 yılları arasında Eğitim Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2010 yılında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğüne atanan Aydın BARUŞ İnceleme, Soruşturma ve Denetim Hizmetleri Daire Başkanlığı görevini yürütmekteydi.

 

2007-2008 yıllarında Bakanlıkça gönderildiği İngiltere'de Portsmouth Üniversitesi Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi "Avrupa Çalışmaları" bölümünde yüksek lisansını (Avrupa Birliği Önkoşullarına Uyum) tamamladı.

 

İngilizce bilmekte olup, evli ve 2 çocuk babasıdır. 

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2015, 17:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muharrem İMAMOĞLU
Muharrem İMAMOĞLU - 6 yıl Önce

yeni valilerimize başarılar diler ve krndilerini tebrik ederim yeni valimizde bolu ya hayırlı osun.ayrıca yeni valisi öğrencimide tebrik ederim bir kaymakam babası olarak başrı dilerim

can
can - 6 yıl Önce

yeni̇ vali̇mi̇ze hoş geldi̇n der.başarilar di̇leri̇m.gi̇dene güle oynaya

TARIK DAĞLI
TARIK DAĞLI - 6 yıl Önce

yeni̇ vali̇me hayirli olsun di̇lekleri̇mi̇ sunar,başarilar di̇leri̇m.

TARIK DAĞLI
TARIK DAĞLI - 6 yıl Önce

yeni̇ vali̇me hayirli olsun di̇lekleri̇mi̇ sunar,başarilar di̇leri̇m.

mengenli
mengenli - 6 yıl Önce

bolunun yasa boğlduğunu görmedim. ama sevi̇nen çok ki̇şi̇yi̇ bi̇li̇yorum. çokabartılıyor galiba.

edirneli
edirneli - 6 yıl Önce

hemşerimdir diye demiyorum, tanıdığım için söylüyorum. mükemmel bir insan. çalışkan ve dürüst. bolululara bir tavsiyem dir....sakın ola ona adam kayırmacılık, adaletsizlik teklif etmeyin...kanunsuzlar, haram yiyenler, rüşfetçiler ondan korksun...bolu ya hayırlı olsun...

SIRADAKİ HABER

banner128