Hasan Dinç MHP’den aday adayı

Bolu’nun tanınmış simalarından olan ve yerel bir gazete de yazdığı köşe yazılarıyla da adından dan sıkça söz ettiren, MHP’nin duayenlerinden emekli öğretim görevlisi Hasan Dinç MHP’den Bolu Milletvekili aday adayı olduğunu Bolu Olay Gazetesi’ne açıkladı.

 Hasan Dinç MHP’den aday adayı

Haber: Kasım ŞAHİN

1941 yılında Gerede’nin Çoğullu köyünde doğan Hasan Dinç, İlkokulu köyünde, ortaokulu ise Gerede’de okudu. Liseyi ise yatılı olarak 1960 yılında girdiği Bolu Erkek Öğretmen Okulunda okumuştur.

 Kısa süren ilkokul öğretmenliğinin ardından girdiği Konya Selçuk Eğitim Enstitüsü’nü 1965 yılında bitirdi. Bazı ortaokul ve liselerde yaptığı öğretmenliğin ardından 1975–1977 yıllarında Afyon’da il millî eğitim müdürü olarak görev yaptı.

 Lisansını tamamlayarak tarih bölümünden mezun oldu

Bolu Meslek Yüksek Okulu’nda başladığı yükseköğretim elemanlığı görevini Gazi Üniversitesi’ne bağlı Bolu Eğitim Yüksek Okulu’nda devam ettirdi. Aynı yıllarda Gazi Üniversitesinde lisans tamamlayarak Gazi Eğitim Fakültesi Tarih bölümünden de mezun oldu. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Türk Tarihi sahasında öğretim görevlisi iken 1995 yılında emekli oldu.

 Edebiyat dünyasına adım attı

Yazı hayatına İstanbul’da yayınlanan Bizim Anadolu Gazetesindeki yazılarıyla giren Hasan Dinç, halen Bolu’da yerel bir gazetede haftalık yazılarıyla okuyucularıyla buluşmaya devam etmektedir. Türk tarihiyle ilgili zengin ders notlarını bir kitap halinde yayınlaması beklenmektedir.  Üç kutsal kitap üzerine yaptığı karşılaştırmalı çalışması dikkate değerdir. Kendi köyü olan Çoğullu’yu, çevre köyleriyle beraber ele alıp anlattığı yayımlanmış kitabında iyi bir araştırmacı ve gözlemci olduğunu ve kültür adamı kimliğini ortaya koymuştur.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2015, 12:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
BAŞAK PINAR AHMET DİNÇ
BAŞAK PINAR AHMET DİNÇ - 6 yıl Önce

yolunuz ve bahtınız açık olsun attığınız adım size ve ülkemize hayırlar getirsin

ufuk öztürk
ufuk öztürk - 6 yıl Önce

başarılar hasan dinç hocam

CAN KURU
CAN KURU - 6 yıl Önce

aldiğiniz karar hayirlara vesi̇le olsun

AHMET KORHAN
AHMET KORHAN - 6 yıl Önce

hayırlı olsun başarılar

alper sönmez
alper sönmez - 6 yıl Önce

başarilar sayın hocam

aydın BÜYÜK
aydın BÜYÜK - 6 yıl Önce

sayın hasan dinç hocam aldığınız bu kararın hayırlara vesile olmasını temennisi ile sonsuz başarılar dilerim, ellerinden öpüyoruz.

Zafer HAKTAN
Zafer HAKTAN - 6 yıl Önce

inanıyorsanız başarırsınız. yüce tanrı yardımcınız olacak ve başaracaksınız inşallah

veli gümüşcü
veli gümüşcü - 6 yıl Önce

sayın hocam allah yolunuzu açık etsin tecrübe ve birikiminizle her türlü güçlüğü aşacağınızdan eminim.


SIRADAKİ HABER

banner128