Hasan Kanca’ya büyük şok!

Bolu’nun tanınmış iş adamlarından Hasan Kanca’nın evine giren hırsızlar Mercedes marka arabasıyla binlerce lira değerindeki ziynet eşyasını ve nakit parayı çaldılar.   Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi ...

Hasan Kanca’ya büyük şok!

Bolu’nun tanınmış iş adamlarından Hasan Kanca’nın evine giren hırsızlar Mercedes marka arabasıyla binlerce lira değerindeki ziynet eşyasını ve nakit parayı çaldılar.

 

Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi  Hasan Kanca’nın evine giren maskeli hırsızlar, çok büyük bir soygun yaparak sırra kadem bastılar. Çarşamba sabahı, sabah namazı vaktinde yaşanan hırsızlık olayında, Hasan Kanca’nın Kılıçaslan Mahallesi Mevkii’ndeki villasına giren maskeli hırsızlar, Kanca’nın montunun cebindeki otomobilin anahtarını, 10 bin tl nakit ve buldukları altın ve mücevherlerle birlikte 2 adet ruhsatlı tabancasını da aldılar.

Bu sırada kayınvalidesi namaz kılıyordu 

Hasan Kanca’yla birlikte aynı evde oturan kayınvalidesi sabah namazı kılarken, evdeki ayak seslerini duydu, fakat evde dolaşan kişinin ayak seslerinin oğluna ait olduğunu düşünerek namazına devam etti. Bu sırada hırsız kayınvalidenin arkasından geçti. 

400 bin tl değerinde Mercedes’i de çaldılar
Evin altındaki garajda bulunan, Hasan Kanca’nın yeni aldığı 06 AB 1461 plakalı 350 cdi siyah renkli son model Mercedes marka otomobili çalıştırıp dışarı çıkan maskeli hırsızları, bu sırada balkona çıkan Hasan Kanca’nın eşi gördü. Kanca’nın eşi ilk etapta arabayı götüren kişinin eşi olduğunu sandı. Fakat odaya girdiğinde eşinin yattığını görünce, hemen eşi Hasan Kanca’yı uyandırdı. Hasan Kanca hemen telefona sarılarak polisi aramak istedi. Fakat önceden tedbir alan hırsızlar, evin kablolu telefon bağlantılarını kesmişler ve evdeki cep telefonlarını da almışlardı. Karşı komşusundan yardım isteyen Kanca, soyulduklarını belirterek, acele 155'i aramalarını istedi. 

Komşunun kamera kayıtları incelendi

Olay yerine gelen polis ekipleri ilk olarak komşusunun kamera kayıtlarını inceledi. Kayıtlara bakıldığında bu sabah saat 05,46'da Kanca'nın evinin önüne kırmızı renkli bir otomobilin yanaştığı, kısa bir süre etrafta keşif yaptıktan sonra balkondan eve maskeli bir kişinin girdiği tespit edildi. Maskeli soyguncunun çok kısa bir süre evde kaldıktan sonra, otomatik garaj kapısının açılarak hırsızın evden otomobil ile kaçtığı görüldü. Hırsızlık olayının hemen akabinde, alarma geçen polis ekiplerinin, henüz çalıntı Mercedes ile birlikte kaçan hırsızların izine ulaşamadıkları belirtildi. Hırsızların, Mercedes'i kapalı kasa bir kamyona yükleyerek kaçtıkları tahmin ediliyor.    

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER