Hastane bahçesinde bomba paniği Çantadan süt ve ilaç çıktı

İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi bahçesindeki otopark içerindeki bir aracın yanında unutulan şüpheli çanta hastanede korku dolu anlat yaşattı. Şüpheli çanta bomba imha uzmanı tarafından güvenli bir şekilde patlatıldı. Çanta içersinde iç çamaşırları, havlu, süt, ilaç ve doktor kartvizitleri çıktı.

 Hastane bahçesinde bomba paniği Çantadan süt ve ilaç çıktı

Haber: Kasım ŞAHİN

Son günlerde Bolu’da şüpheli çanta olayları artmaya başladı. Polis her türlü tedbiri alarak şüpheli paketleri kontrollü bir şekilde patlattı. Patlatmalar sonucu şüpheli çantalar içersinden bu güne kadar tehlikeli bir maddenin çıkmaması olayların sevindirici tarafı oldu. Dün de Bolu’da şüpheli valiz olayı yaşandı. Olay yerinin İzzet Baysal Devlet Hastanesi’nin otoparkı olunca önem aha da arttı ve bölgeye çok sayıda asayiş, trafik ve olay yeri inceleme ile bomba uzmanı derhal sevk edilerek hastane bahçesi otoparkında geniş güvenlik önlemi alınarak şüpheli valizin çevresi güvenlik şeridiyle yaya ve araç geçişine kapatıldı.

Olay dün saat 17.00 sıralarında meydana geldi. İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi bahçesindeki otopark içersindeki bir aracın hemen yanına bırakılan siyah bir valiz hastaneye gelen hasta yakınlarının dikkatini çekti ve durum hemen polise bildirildi. Kısa sürede olay mahalline gelen Asayiş ekipleri ile Olay Yeri İnceleme Bürosunun ekipleri çevreyi güvenlik şeridiyle kapatarak güvenli alan yarattı. Bu sırada deneyimli bomba uzmanı da özel giysisini giyerek şüpheli valizin yanına giderek fünyeyi yerleştirdikten sonra kontrollü patlatmayı gerçekleştirdi.

Çantanın içersinde bomba olmaması hastanede yatan ve çalışanlara rahat bir nefes aldırırken, bazı meraklı hasta yakınları ise gelişmeleri film seyreder gibi izlediler. Çanta içersinden iç çamaşırları, havlu, süt, ilaç ve doktor kartvizitleri çıktı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

 

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2014, 21:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER