Hastane yönetiminden itiraf gibi açıklama

Bolu Olay Gazetesi olarak 16 Haziran 2016 tarihli nüshamızın manşetinden verdiğimiz; “Ruhsatsız hastaneye açılış yaptılar” haberimize hastane yönetiminden itiraf gibi açıklama geldi. Gelen açıklamada hiçbir hastane yetkilisinin ismi bulunmazken, açıklamanın en önemli bölümü ise; “2. Basamak olarak hizmet vermesi için ruhsatlandırma sürecinde olan birimimiz yoğun bakım ünitesidir ve herhangi bir eksiği olmayıp, 2. Basamak olarak ruhsatlandırma sonrasında diğer servisler gibi hizmet vermeye devam edecektir” diyerek ruhsatın henüz olmadığının itiraf eden kısmı oldu.

Hastane yönetiminden itiraf gibi açıklama

HABER: KASIM ŞAHİN

Bolu Olay Gazetesi olarak yaptığımız haberin her zaman olduğu gibi yine arkasındayız ve hiç bir yetkilinin isminin yazmadığı bu açıklamayı noktasına virgülüne dokunmadan aynen yayınlıyor ve yorumu okuyucularımıza bırakıyoruz:

İŞTE O AÇIKLAMA

Habere konu  olan ve Vali Aydın Baruş, Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun ve Vakıf Başkanı Ahmet Baysal katılımlarıyla tadilat sonrası yeniden hizmete açılan merkez  ünitesi daha önce 3.Basamak düzeyinde hizmet veren İzzet Baysal Eğitim Araştırma Hastanesi bünyesinde bulunmakta ve  aktif kullanılamamaktaydı. Genel Sekreterliğimizin girişimleriyle yapılan tadilat sonrasında ise İzzet Baysal Devlet Hastanesinin yataklı servisleri, yoğun bakımı ve ameliyathanesi olarak kullanılmak üzere planlanmış ve  hizmete açılmıştır. İzzet Baysal Eğitim Araştırma Hastanesi  ve İzzet Baysal Devlet Hastanesi arasında imzalanan protokole istinaden 2. Basamak olarak hizmet vermesi için  ruhsatlandırma sürecinde olan birimimiz  yoğun bakım ünitesidir ve herhangi bir eksiği olmayıp, 2. Basamak olarak ruhsatlandırma sonrasında diğer servisler gibi hizmet vermeye devam edecektir. Sağlık Bakanlığına bağlı olarak yıllardır hizmet veren Merkez ünitenin ruhsatsız olduğu asılsız bir iddiadan ibarettir.

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2016, 18:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER