Hastaneler resmen birleşti

Bolu'da Valilik ile Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) arasında imzalanan protokolün ardından bütün hastaneler T.C. Kamu Hastaneler Birliği adı altında birleşti.

Hastaneler resmen birleşti
Bolu'da sağlık hizmetlerinin tek çatı altında toplanmasını sağlayacak olan AİBÜ Tıp Fakültesi'nin Kamu Hastaneler Birliği ile birleşmesini öngören protokol Bolu Valiliği ile AİBÜ Rektörlüğü arasında geçtiğimiz ay imzalanmıştı. Protokol, 1 Ağustos 2014 itibariyle yürürlüğe girdi. Bu anlaşmanın ardından AİBÜ Tıp Fakültesi'nin ismi resmen T.C. Kamu Hastaneleri Birliği Abant İzzet Baysal Üniversitesi İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi oldu.

 

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nin Kamu Hastaneler Birliğine devrini öngören protokol dün itibariyle yürürlüğe girdi. Tüm hastane harcamalarının tek bir birimden çıkacağı, personel ve hasta portföyünün tek çatıdan yönetileceği sistem kapsamında, protokolün imzalanmasının ardından çalışmalar başlamıştı. AİBÜ Tıp Fakültesi'nin Kamu Hastaneleri Birliğine devri ile personel ve çalışma sisteminde de ciddi değişiklikler olması bekleniyor.

 

Kaliteli hasta tedavi sistemi ve tıp öğrencilerinin daha fazla hasta görmesini de sağlayacak tek çatı altında birleşme modeli, AİBÜ'nün borcunu da Kamu Hastaneleri Birliğine devretmiş olacak. Protokolün yürürlüğe girmesiyle iki hastanenin personeli de birleştirilmiş oldu. Kamu Hastaneler tarafında bin 200 kadar devlet memuru ve 800 kadar da taşeron firma çalışanı olduğu, AİBÜ Tıp Fakültesi'nde de 600 kadar personel ile toplam rakamın 2 bin 600'e ulaştığı belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2014, 20:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER