Hastanelerimiz daha yalın olacak

Bolu Ili Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğinin MARKA (Doğu Marmara Kalkınma Ajansı) Teknik Destek Programı kapsamında düzenlediği "Yalın Hastane Sistemleri ve Uygulamaları Projesi Eğitimleri" sertifika töreni ile sona erdi.

Hastanelerimiz daha yalın olacak

Bolu İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ve bağlı sağlık kuruluşları katılımcıları ile MARKA (Doğu Marmara Kalkınma Ajansı) Teknik Destek Programı kapsamında 20-21-22 Mayıs ve 8-9 Haziran olmak üzere iki bölümden oluşan "Yalın Hastane Sistemleri ve Uygulamaları Projesi Eğitimleri" başarıyla tamamlanarak, katılımcılara sertifikaları verildi.

Yalın Sistem Eğitim Uzmanı Ülkü KULAÇ ile beraber katılımcılara sertifikalarını takdim eden Bolu İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Metin TAHAOĞLU; “Görevimiz sunulan sağlık hizmetlerinin daha kaliteli, güvenli ve verimli; ekip anlayışı içerisinde; hizmet verenlerle, hizmet alanların memnuniyetini artırmaya yönelik faaliyetlerde bulunmaktır. Verdiğimiz sağlık hizmetlerinin her açıdan daha iyi bir noktaya taşınması gerekir. Bu amaçla Yalın Düşünce’yi amaç eden kurumumuz ve bağlı hastanelerimizde, israfları yok ederek sağlık hizmetinin hastaya ulaşana kadar geçirdiği toplam süreyi kısaltmak hedeflerimiz arasındadır.” dedi.

Yalın Sistemin hastanelerimizde uygulanacak olmasının faydalarına da değinen TAHAOĞLU; “Hastalara verdiğimiz hizmette sürenin kısalması ile hasta memnuniyeti ve kalite artacak, beklemeler ve stoklar azalacaktır. Sağlık hizmetimizi hızlı, başarılı ve kaliteli verebilmenin en önemli yöntemi ekip anlayışı içerisinde en kısa yoldan yapmak.  Bunun anahtarı da yalın hastane kavramı ile süreçleri kısaltmaktır.” dedi.

Bu aşamadan sonra, eğitimi alan ekiplerin kendi kurumlarında eksikleri ve aksaklıkları tespit ederek iyileştirme çalışmalarına başlayacaklarını belirten TAHAOĞLU; tüm katılımcılara teşekkür etti. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2015, 20:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
melek genç
melek genç - 5 yıl Önce

merkez ünitede hastaya eziyet var.acil hala kapalı.hala tek dr. her branş yok.git köroğluna.git üniversiteye.git oraya git buraya..lütfen bu işleri bilen biri gelsin.beceriksiz yönetim partiye puan kaybettirdi

SIRADAKİ HABER

banner128