Hava buz kesti, ama yollar açık

Bolu Meteoroloji Müdürlüğü, il genelinde hava sıcaklığının 8-15 derece azalacağını bildirdi. Adeta buz tutan Bolu’da karayolları ekipleri iyi bir sınav vererek yollara kara ve soğuğa rağmen açık tutmayı başardı.

Hava buz kesti, ama yollar açık

Haber: Erdal Tanrıverdi

Meteoroloji Müdürlüğünden yapılan açıklamada, soğuk ve yağışlı havanın etkisi altında olan Bolu'da hava sıcaklıklarının 16 Şubat Salı gününden itibaren 8-15 derece azalmasının beklendiği belirtildi. Açıklamada, sıcaklık düşüşünün hafta sonuna kadar sürebileceği, buzlanma ve dona karşı tedbirli olunması gerektiği kaydedildi.

Kar manzarası havadan görüntülendi;

Türkiye'nin önemli geçiş güzergahından Anadolu Otoyolu'nun Bolu Dağı Tüneli kesiminde kar yağışı aralıklarla etkisini sürdürürken, bölgedeki eşsiz kar manzarası drone ile görüntülendi. Bölgede geçen cuma günü başlayan yağışta kar kalınlığı 50 santimetreye ulaştı. Karayolları ekipleri yolun ulaşıma kapanmaması için 12 kar küreme ve tuzlama aracıyla 24 saat aralıksız karla mücadele çalışması yürütüyor. Bölgede görev yapan İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri de sürücüleri, buzlanmaya karşı dikkatli olmaları, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları için uyarıyor.

Drone ile görüntülenen bölgede kar yağışıyla oluşan eşsiz manzara ise görenleri hayran bırakıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124