Hava kirliliği ön plana çıkmaya başladı

Kış aylarının başlaması ve havaların soğumasıyla birlikte Bolu’da hava kirliliği ön plana çıkmaya başladı. Doğalgaz kullanımının olmadığı semtlerde kömür yakan konutlar yüzünden hava kirliliği de belirgin bir şekilde ortaya çıktı.

 Hava kirliliği ön plana çıkmaya başladı

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu’da doğalgaz kullanımının olmadığı mahallerde özellikle sabah ve akşam saatlerinde yakılan kömür sobaları ile kömürle ısınan kaloriferli apartmanlardan çıkan korbonmonoksit gazı nedeniyle Bolu’nun da havası kirlenmeye başladı. Şehrin üzerine adeta bir kabus gibi çöken karbonmonoksit gazı yüzünden ayrıca birde çevreye yayılan kömür kokusu vatandaşları rahatsız eder dereceye geldi.

Havası, suyu, doğası ve bol çam ağaçlarıyla ünlü olan ilimiz, kış aylarında bu özellikle kaybetme noktasına geliyor. Şehrin hemen hemen yarısında doğalgaz kullanımı olmadığı gerekçesiyle vatandaşlar, evlerinde ve iş yerlerinde kömür yapmak zorunda kalıyorlar. Birde ithal kömür kullanılması gerekirken kaçak yollardan getirilip yakılan ve menşeği belli olmayan kömürler yüzünden hava kirliğinde artışa neden olmakta.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2014, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128