Hava Yolları Sefer Saatleri

Geçtiğimiz yıllarda yaşanan büyük uçak kazası Dünya’yı yasa boğmuştur. Bu denli büyük bir kaza daha önce ulaşım tarihinde yaşanmamıştır. Ancak böyle kazaların olması genel olarak siyasi olaylara dayanmaktadır.

Hava Yolları Sefer Saatleri

Geçtiğimiz yıllarda yaşanan büyük uçak kazası Dünya’yı yasa boğmuştur. Bu denli büyük bir kaza daha önce ulaşım tarihinde yaşanmamıştır. Ancak böyle kazaların olması genel olarak siyasi olaylara dayanmaktadır.

Gelişmekte olan ülkelerdeki mühendisler ve bilim adamları genellikle büyük bir icadın sahibi olduğu takdirde, bir yerden başka bir yere giderken ölür. Bunun sebebi apaçık ortadadır. Çünkü gelişmekte olan ülke bünyesindeki bilim adamları sayesinde, bir adım daha öteye gidecektir. Gelişmiş toplumlar böyle bir durumu istemezler. İlerde kendileri için bir tehdit unsuru olacaktır böyle faktörler. Bunun içindir ki şimdiden önlemini almayı düşünürler. Fakat bu olay bundan sonra kimsenin uçak bileti almayacağı anlamına gelmemektedir. Ne kadar hızlı bir şekilde ulaşım sağladığı herkes tarafından bilinir. Yaşanan acı olaylar ders olarak alınmalı ve gerekli kontroller daha disiplinli bir şekilde sağlanmalıdır. Aksi takdirde yeni kazaların yaşanması da kaçınılmaz olacaktır.

Hava yolu firmalarının sefer saatlerine dikkat ederek biletlerinizi almanız gerekir. Genellikle kötü hava şartlarından ötürü uçuşlar iptal edilir. Böyle bir durumda beklemeniz daha doğru olacaktır. Çünkü kötü bir havada yola çıkıldığı takdirde, uçak sarsılacak ve bir telaşa kapılacaksınız. Böyle durumların oluşmaması için yerinde olan rötarlar karşısında sabırlı olmanız gerekmektedir. Ya da bakımı yapılmayan bir uçak ile yola çıkmaktansa bir saat sonra sağlam bir uçakla yola çıkmak daha mantıklıdır. Hava yolu firmalarının sefer saatleri bazen insanları yanıltmaktadır. Avrupa saatlerinin de yazılı olduğu sefer saatlerinde karıştırmamak için doğru yere bakmak gerekir. Aksi takdirde gözden kaçırdığınız küçük bir ayrıntı sonucu, gitmek istediğiniz zamanda oraya gidemezsiniz. Bu da sizin ulaşımınızı ve diğer işlerinizi aksatmanıza sebep olacaktır. Hava yolu firmalarının sefer saatlerine internet üzerinden de bakabilirsiniz.

Türk Hava yollarında gecikme yaşanması durumu daha az olmaktadır. Bireyler, Thy uçak bileti aldıkları takdirde, o saatte hava limanında olmaları gerekir. Hava limanında belirtilen saatte olmayan bireyler, o uçuş ile ilgili bütün haklarını kaybedeceklerdir. THY uçak bileti satın almak maksadıyla internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz. İnternet siteleri üzerinden Türk Hava yolları biletinizi kampanyalı olarak satın alabileceksiniz. Kampanyalı olarak aldığınız biletler sayesinde gitmek istediğiniz yere daha kısa bir süre içinde varabileceksiniz. Ayrıca bu seyahati daha uygun fiyatlı olarak gerçekleştirmiş olursunuz.

Yurt dışına çıkmayı düşünen bireyler ağırlıklı olarak Pegasus Hava yollarını kullanmaktadırlar. Çünkü Pegasus uçak bileti yurt dışına çıkanlar için çok ucuz olmaktadır. Ucuz uçak bileti temin edebilmek için telefonunuza, firmanın mobil uygulamasını indirebilir ya da bilet satış işlemi yapan firmaların uygulamalarını indirebilirsiniz. Bilet satın alma konusunda aracı olarak firma ile anlaşmalı çalışan yerleri tercih etmelisiniz. Buralardan alacağınız biletler, size resmi firmanın vermiş olduğu fiyattan daha uygun olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2016, 12:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Celalettin Çelebi
Celalettin Çelebi - 5 yıl Önce

bilgi,hoşgörü,özgüven,

SIRADAKİ HABER

banner128