"Hayata Devam Türkiye"

"Hayata Devam Türkiye" Projesinin 4. etabı başlıyor.   Marmara ve ardından yaşanan diğer depremlerde toplumun bilgi yetersizliği nedeniyle kayıpların daha da arttığı gerçeğinden yola çıkılarak 2010...

"Hayata Devam Türkiye" Projesinin 4. etabı başlıyor.

 

Marmara ve ardından yaşanan diğer depremlerde toplumun bilgi yetersizliği nedeniyle kayıpların daha da arttığı gerçeğinden yola çıkılarak 2010 yılında başlatılan ve 5 yıllık bir sosyal sorumluluk projesi olarak tasarlanan "Hayata Devam Türkiye" Projesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da İstanbul'dan başlayacak. 9 Nisan'da başlayacak proje ile gidilen il ve ilçelerde doğal afetlerden önce alınması gereken önlemler, afet sırasında ve sonrasında yapılması gerekenler konusunda eğitimlerin verilmesinin yanı sıra tırı ziyaret eden vatandaşlara 3 boyutlu G Force deprem simülatöründe 1999 yılında yaşanan 7,4 büyüklüğündeki Marmara Depremi yaşatılarak, konunun önemine vurgu yapılacak. "Güvenli Oda" ve "Güvenli Olmayan Oda" olarak iki farklı bölümün bulunduğu tırda, eşyaları sabitlemek gibi alınabilecek basit önlemlerin önemine dikkat çekilecek.

 

Bu yılki hedef: 23 il ve 24 ilçede 1 milyon kişi

 

 

9 Nisan'da İstanbul'da başlayacak projenin 4. etabı boyunca KocaeliAdapazarı,DüzceZonguldakBolu, KarabükBartınKastamonuGiresunRizeArtvin,ErzurumBayburtGümüşhaneAdıyamanKahramanmaraşOsmaniyeNiğde,KaramanKonya, Afyonkarahisar, Uşak il ve ilçelerinde yaşayan vatandaşlara, ilköğretim öğrencilerine afet eğitimleri verilecek. Aksigorta ve AKUT'un birlikte yürüttüğü "Hayata Devam Türkiye" projesinin 4. etabı, yine İstanbul'da sona erecek."Hayata Devam Türkiye" Projesinin, tamamlanan üç etabı sonunda 30 il, 150 ilçede yaklaşık 3 milyon kişi deprem ve doğal afetler konusunda eğitildi. Gidilen her il ve ilçede 3 yılda toplam 1 milyon 620 bin öğrenciye ulaşıldı, halka yaklaşık 2 milyon adet eğitim kitapçığı dağıtıldı. Projenin 4. etabında da 23 il, 24 ilçede yaklaşık 1 milyon kişiye ulaşılması hedefleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124