Hayvancılık Islahına Katkılar Devam Ediyor

İlimizde büyükbaş hayvan ıslahına yönelik kurulmuş olan Bolu İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği yürütmekte olduğu Soykütüğü çalışmalarına sorunsuz devam etmektedir. Önsoykütüğü çalışmaları ise İl Müdürlüğümüz ile Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğinin koordineli çalışmaları sonucu yürütülmektedir. Bu kapsamda, ilimizdeki Önsoykütüğü çalışmaları bir protokolle Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İsmail Taş’ ın katılımı ile 01 Mart 2016 tarihinde Birliğe devredilmiştir.

Hayvancılık Islahına Katkılar Devam Ediyor

Haber: Semih BAYKAL

İlimizde yürütülen Önsoykütüğü projesi her yıl olduğu gibi bu yılda Bolu İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğine bir protokolle devredilmiştir. Önsoykütüğü hizmetinin bir parçası olan büyükbaş hayvan küpeleme çalışmaları da bu protokolle birliğe devredilmiş oldu.

 Islah çalışmalarında yıllardır özverili çalışmalarda bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İsmail Taş; “İlimiz genelinde tüm ilçe ve köylerde küpeleme, buzağı tespitleri, buzağı kayıtları ve suni tohumlama kayıt ve takip işlemlerini bu protokolle birliğe devretmiş bulunmaktayız. Islah amaçlı kurulan birliklerin Bakanlığımızca yürütülen Soykütüğü ve Önsoykütüğü çalışmalarında olumlu katkıları vardır. İlimizdeki ıslah çalışmalarına büyük katkı sağlayan birliğimize, Önsoykütüğü işlemlerini komple devrederek hem birliğimiz desteklemiş hem de uygulanacak ıslah çalışmalarının önünü açmış bulunmaktayız. Bu konuda sahada yapacağımız denetimlerimiz son hızı ile devam edecektir. Buradaki amaç sadece küpeleme çalışmaları değil tüm ıslah çalışmalarının kontrol altına alınmasıdır.” açıklamalarında bulundu. Bolu İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Muzaffer Bilici ise “İlimizdeki ıslah çalışmalarına katkı sunmaya devam edeceğiz. Bu konuda bizden desteklerini esirgemeyen başta İsmail Taş olmak üzere Müdür Yardımcımız Sayın Fahri Tetik’ e, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Sayın Alpaslan Akpınar’ a ve tüm şube personeline teşekkürlerimi sunarım. İlimiz yetiştiricilerine üyemiz olsun olmasın en iyi hizmeti sunmaya çalışacağız.” açıklamalarında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2016, 18:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124