Haziran Gündemi Belirlendi…

İl Genel Meclisi Haziran Ayı toplantıları 8 Haziran Pazartesi günü başlıyor. Yaşar Yüceer Başkanlığında hafta boyunca sürecek toplantılarda Bolu ve ilçeleri ile alakalı önemli gündem maddeleri ele alınacak.

Haziran Gündemi Belirlendi…
Bir aylık aranın ardından İl Genel Meclisi toplantıları başlıyor. 8 Haziran Pazartesi günü başlayacak olan toplantılar hafta boyunca devam edecek. Yaşar Yüceer Başkanlığında gerçekleşecek toplantıların ilk oturumunda İlimiz, Mudurnu İlçesi, Kilözü köyü,  Dağ mevkii tapunun 1 pafta 240 numaralı parselde Turizm Tesis Alanı amaçlı hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planının onanması talebi, Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Merkez İlçe, Alpağut mahallesi 1388 ada, 1 parselde 2.628,00m2.li okul ve arsası vasıflı taşınmazı, Milli Eğitim Bakanlığı lehine “Ücretsiz Ders Kitabı Dağıtım Merkezi” binası yapılmak üzere tahsis edilmesi talebi ve İlimiz Merkez İlçe Bahçeköy köyüne içme ve kullanma suyu tahsisi edilmesi talebi ele alınacak.

09 HAZİRAN SALI

Toplantıların Salı günü gerçekleşecek oturumunda ilk olarak Merkez İlçe,  Küplüce köyü, Merkez (Seydiler), Özlemler ve Yukarı mahallelerine köyüne içme ve kullanma suyu tahsisi ile Merkez İlçe, Yumrukaya köyüne  içme ve kullanma suyu tahsisi ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonundan gelecek rapor görüşülecek. İlimiz, Merkez İlçe Çobankaya Şehit Murat Paçal ilk ve orta okulunun ihtiyaçlarının yerinde tespit edilmesine dair  Plan ve Bütçe Komisyonundan gelecek raporun da ele alınacağı toplantıda İlimiz Mengen İlçesi, Çorakmıtırlar köyüne içme ve kullanma suyu tahsisi talebi görüşülüp karara bağlanacak.  

10 HAZİRAN ÇARŞAMBA

İl Genel Meclisi Haziran Ayı toplantılarının Çarşamba günü gerçekleşecek oturumunda da öncelikle Mudurnu İlçesinde İmam Hatip Okul yeri tahsis edilmiş olup, bahse konu okulun ilçeye kazandırılması

hususu ile ilgili Eğitim  Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonundan gelen raporun görüşülecek. Ardından

İlimiz, Merkez İlçe, Vakıfgeçitveren köyü, Derebaşı mevkiindeki 344 numaralı parselde Enerji Üretim Tesis

Alanı amaçlı hazırlanan 1/1000 ölçekli imar planının  onanması ve İlimiz Dörtdivan İlçesi, Sorkun köyünün köy içi yol uzantıları olan 1-2-3 ve 4 nolu yolların İl Özel İdaresi yol bakım ağı envanterine alınmasına ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelecek raporlar görüşülüp karara bağlanacak.

11 HAZİRAN PERŞEMBE

Perşembe günü meclis üyeleri ilk olarak İlimiz, Merkez İlçe, Kızılağıl köyü hudutlarında tapunun 902 parsel nosunda kayıtlı taşınmaz için Tarım ve Hayvancılık amaçlı hazırlanan 1/1000 ölçekli imar planının  onanması ile ilgili   İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelecek raporu görüşecek. İlimiz, Göynük İlçesi Ekinciler köyü hudutlarında tapunun 61 parsel nosunda kayıtlı taşınmaz için Tarım ve Hayvancılık amaçlı hazırlanan 1/1000 ölçekli imar planının  onanması ile ilgili   İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelecek raporun görüşülmesinden sonra İlimiz, Yeniçağa İlçesi, Yamanlar köyü hudutlarında tapunun 217 parsel nosunda kayıtlı taşınmaz için Tarım ve Hayvancılık amaçlı hazırlanan 1/1000 ölçekli imar planının  onanması ile ilgili   İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelecek rapor ele alınacak.

İl Genel Meclisi Haziran Ayı toplantıları Cuma günü gerçekleşecek son oturumla tamamlanmış olacak. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2015, 18:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128