HAZIRLIK ÖĞRENCİLERİNE ORYANTASYON PROGRAMI

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu hazırlık sınıfı öğrencilerine yönelik oryantasyon programı düzenlendi. Kongre Merkezi Bordo salonda gerçekleştirilen programa, Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun, Genel Sekreter Halim Fidan, Yabancı Diller YO Müdürü Doç. Dr. Hasan Birol Yalçın, öğretim elemanları, öğrenciler ve aileleri katıldı.

HAZIRLIK ÖĞRENCİLERİNE ORYANTASYON PROGRAMI

HABER: ESRA ÖZTÜRK

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu hazırlık sınıfı öğrencilerine yönelik düzenlenen oryantasyon programı üniversitenin kurucusu, hayırsever iş adamı merhum İzzet Baysal’ın yaşam öyküsünün anlatılmasıyla başladı. Programın açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun yaptı. Öğrencilere 1 yıl boyunca yüksekokulda İngilizce eğitimi göreceklerini hatırlatan Coşkun, yabancı dil öğrenmenin önemine değinerek, tavsiyelerde bulundu. İngilizce öğrenmek için çok gayret göstermeleri gerektiğinin altını çizen Coşkun, özetle “Zaman, sürekli aleyhimize işleyen bir hazine, çok kıymetli. Bu yıllar, kendinizi yetiştirmeniz, dil öğrenmeniz için önemli bir fırsat. Çok kitap okuyun, her alanda okuyun. Çok çalışın. Sadece mesleğinizi öğrenmekle kalmayın, Dünya’yı tanıyın, gelişmelerden haberdar olun. Mutlaka yabancı bir dil öğrenin.” dedi.

AKLINIZI BAŞKASININ KÖLESİ YAPMAYIN

Öğrencilerin artık ‘üniversite öğrencisi’ olduklarını vurgulayan Rektör Coşkun, öğrencilere bazı önemli tavsiyelerde bulunarak, “Artık sizler, liseyi bitirmiş, üniversiteyi kazanmış, fiziksel ve zihinsel gelişmesi tekamüle ermiş bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak ülkenin gelişmesi ve kalkınması için pek çok şey yapabilecek kudret ve kabiliyettesiniz. Bu sebeple kendi aklınızı ve düşüncelerinizi, bir başkasının aklı ve düşüncelerinin güdümüne sokmayın, kölesi yapmayın. Başkasının emir kumandasıyla hareket etmeyin. Hiçbir illegal örgütün ya da terör örgütünün oyuncağı olmayın. Yine söylüyorum, çok okuyun, kendinizi çok iyi yetiştirin. Kimsenin size yanlış bilgileri empoze etmesine izin vermeyin. ” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2016, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128