##hb_manset.gif

AK Parti Bolu İl Başkanı Ömer Sayın, günlerdir kamuoyunda süren başhekim tartışmalarına son noktayı koyarak, "Biz, Hüseyin İka'nın avukatı değiliz" dedi. Sayın, Bolu Valisi İbrahim Özçimen’in gerekli...

##hb_manset.gif

AK Parti Bolu İl Başkanı Ömer Sayın, günlerdir kamuoyunda süren başhekim tartışmalarına son noktayı koyarak, "Biz, Hüseyin İka'nın avukatı değiliz" dedi. Sayın, Bolu Valisi İbrahim Özçimen’in gerekli denetimleri yaptıracak konumda olduğunu söyledi.
 

Geçen hafta Memur-Sen İl Temsilcisi Ahmet Koçak'ın İzzet Baysal Devlet Hastanesi Başhekimi Hüseyin İka'ya yönelik açıklamaları sonrasında kamuoyunda  çeşitli tartışmalar başlamıştı. Bazı kesimler İka’ya destek mesajları verirken, bazı Ak Partililer yönetimden istifa etmeyi tercih etmişlerdi. AK Parti İl Başkanlığı, dün yapılan merkez ilçe başkanlığı seçiminde yeniden güven tazeleyen Merkez İlçe Başkanı Erol Özak ve seçimde aday olan Bülent Oturak'la birlikte basın toplantısı düzenledi. Parti binasında düzenlenen toplantıya İl Başkanı Ömer Sayın, Milletvekili Ali Ercoşkun, Merkez İlçe Başkanı Erol Özak ve partililer katıldı. Partisinin ilçelerde yapılan kongrelerini değerlendiren Ömer Sayın, Kongreden güçlü bir şekilde çıktıklarını söyleyerek; “Biz hepimiz yol arkadaşıyız. Ak Parti bir hizmet kervanıdır. Diğer partilerde her kongre sonrasında yaşanan kırgınlıklar ve küslükler Ak Partide yaşanmamaktadır. Bu yüzden kongreden güçlü bir şekilde çıktığımızı söyleyebilirim” dedi. Sayın daha sonra gazetecilerin soruları üzerine başhekim Hüseyin İka ile ilgili sorulara cevap verdi. Memur-Sen İl Temsilcisinin yaptığı açıklamanın kendilerini ilgilendirmediğini söyleyen Sayın; “ Sivil toplum örgütleri basın açıklaması yapacakları zaman ne bize sorar, ne biz onlara sorarız. Böyle bir şey yok. Ayrıca, AK Partili bir milletvekilinin bu açıklamayı yaptırdığı yönündeki eleştirilere katılmıyoruz. Hiç kimse böyle bir şeye alet olmaz" dedi. Başhekim Hüseyin İka'ya sahip çıkılmadığı yönündeki eleştirilere ise Sayın, "Hükümetimizin sağlık alanında yaptığı çalışmalar ortadadır. Biz de her çalışkan insanı takdir ederiz. Başhekim de iyi çalışmalar yapmıştır. Ancak biz, Hüseyin İka'nın avukatı değiliz. Kimse onu ya da bunu savunmadınız diye bize karşı çıkmasın. Hiç kimse AK Partiden büyük değildir. Burada sorun biz değiliz. Bu ilin bir valisi var. Sayın valimiz gerekli denetimlerini yaptırarak gerekli adımları atacak konumdadır” dedi.

Ben sayın başbakanın kendisini çok seviyorum

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Time “ dergisine kapak olmasıyla ilgili soruları da yanıtlayan Sayın” Son günlerde kapağa konulan fotoğraf hakkında tartışmalar yapılıyor. Kimi beğeniyor kimi beğenmiyor. Ben dergiyi görmedim ama kapağını gazetelerden gördüm. “Ben sayın başbakanın kendisini çok seviyorum Bu konu da söyleyeceğim tek şey budur.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128