HDP’den açıklama; “Partimizle hiçbir ilgisi yoktur”

HDP Bolu İl Örgütü İl Eşbaşkanı Özgür Günaydın, son günlerde yaşanan olaylar ve partilerinin yıpratılması konusunda açıklamada bulundu.

HDP’den açıklama; “Partimizle hiçbir ilgisi yoktur”
Günaydın, olayların partimizle hiçbir ilgisi yoktur diyerek; “Geçtiğimiz gece İzzet Baysal Caddesinde yaşanan yaralama olayıyla partimizin hiçbir ilgisi yoktur. Basın yayın kuruluşlarında iki kişinin yaralandığı ve bu yaralanmaya partililerimizin sebep olduğu belirtilmiştir. Şunu ifade etmek istiyoruz ki; yapılan incelemelerde olayı gerçekleştiren şahsın partimizle hiçbir ilgisinin olmadığı ortaya çıkmıştır. Bu olaylar partimizin programıyla bağdaşmayan ve şiddetle kınadığımız niteliktedir. Bu tür olayları şiddetle kınıyoruz ve her zaman karşısında duracağız. Biz seçim kanunu ve anayasayla belirlenen çerçevede Türkiye’nin 81 ilinde seçim faaliyetlerimizi sürdürme çabası içerisindeyiz. Bu çalışmalarımızda birçok provokasyona ve saldırılara maruz kalmaktayız. Hiçbir şekilde bu provokasyonlara alet olmayacağız. Yasalar çerçevesinde faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Günaydın, O Gece yaşanan olayı kısaca özetlersek; “Olay sadece bir saatte meydana gelmemiş gün boyunca Bolu çevresinde asılan bayrak ve flamalarımız bazı kişilerce eş zamanlı olarak yerlerinden sökülüp yakılmıştır. Bu kışkırtmalara cevap vermeyen partimiz, bayrak ve flama asma çalışmasına devam etmiştir. En son bayrak asma faaliyetimiz İzzet Baysal Caddesinde gerçekleşmekteyken HDP bayrağı asanlara saldırı gerçekleşmiş ve kimliği belirsiz kişiler tarafından vatandaşlarımız yaralanmış, emniyet güçlerinin araya girmesiyle olay sona ermiş ve insanlar olay yerinden uzaklaşmıştır. Olaylar esnasında bıçakla yaralanma meydana gelmemiştir. Şu açıkça anlaşılmalıdır ki HDP’nin seçime giren diğer siyasi partiler gibi 81 ilde miting düzenleme, bayrak ve flama asma, stant açma, propaganda yapma hakkı vardır. Bu haklarını kullanan HDP Bolu İl Örgütü’nün yaralanan kişilerle hiçbir bağı yoktur. Büyük insanlık şiarıyla hareket eden partimiz bu tür olayları tasvip etmemekte ve seçim sürecinde böyle manipülasyonlara izin vermeyecektir. Bu olayları esefle kınıyoruz” 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2015, 19:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128