HDP’li İl Başkanın sözleri herkesi şaşırttı

Bolu’da 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekilliği seçimleri öncesi, İzzet Baysal Caddesi üzerine HDP Bayrağının asılması nedeniyle parti il binasının giriş kapı binasının yakılmasıyla ilgili dava Başladı.

  HDP’li İl Başkanın sözleri herkesi şaşırttı

Haber: Kasım ŞAHİN

Davaya müşteki olarak katılan HDP Bolu İl Başkanının sözleri şok etkisi yarattı. 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri öncesi çıkan tartışma sonrası HDP Bolu İl Başkanlığının giriş kapısını yanıcı madde dökerek yakmak suçundan tutuklanan İlhan Orhan’ın, Bolu Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşması yapıldı. Duruşmada pişman olduğunu belirten Orhan, “Olaydan iki gün önce şehit vermiştik. Ayrıca İzzet Baysal Caddesi üzerine HDP Partisinin bayrağı asılmıştı. Bu benim zoruma gitti. Bu nedenle zarar vermek istedim. Sonra da bir çocuğa 10 TL vererek yanıcı ve yakıcı bir madde almasını söyledim. O gün çok alkollüydüm. Kimsenin baskısı altında olmaksızın, yakıcı maddeyi partinin kapsına dökerek yaktım. Kapı yayıncaya kadar oradan ayrılmadım. Kimseden destek görmedim ve tek başıma planladım” dedi.

PKK’LI DEĞİLİM

Duruşmaya HDP Bolu İl Başkanı sıfatıyla müşteki olarak katılan İbrahim Yolci, şok bir ifadede bulundu. Yolci, beyanında; “Ben PKK’lı değilim. Bolu’da partimize üye hiç bir PKK’lı yoktur. Biz kardeşlik içerisinde yaşamak isteyen insanlarız. Herkese eşik yaklaşmaktayız. Bizler savaştan yana değiliz. Kardeşlikten yanayız.  Sadece demokrasi mücadelesi yapıyoruz. Parti binamızda Türk bayrağı bile asılıdır. Ne PKK’lıyız ne de IŞID’liyiz. Şayet kardeşimiz bu işin arkasında kişiyi açıklarsa, kendisinden şikayetçi değilim. Ama arkasında bulunanları açıklamazsa tutukluluk halinin devamını talep ediyorum” şeklinde konuştu.

Mahkeme heyeti, sanık İlhan Orhan’ın, yaktığı kapının masrafının Bin TL olduğunu, bu masrafı karşılaması halinde cezasında düşüş olacağını belirterek, tahliyesine karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner129