“HDP'nin en büyük destekçisi CHP“

AK Parti Milletvekili Ali Ercoşkun, "CHP, yaptığı kurultayın sonuç bildirgesinin 3'ncü maddesinde HDP’nin ‘öz yönetim’ diye bas bas bağırdığı özerklik hikâyesine destek verdi. Teşkilatlarımız, gittikleri her kahvehanede, her işyerinde ve her evde vatandaşlarımıza bu durumu şikayet etmeli. CHP’nin gerçek yüzü işte bu!" dedi.

“HDP'nin en büyük destekçisi CHP“

AK Parti Milletvekili Ali Ercoşkun, Cumartesi günü İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda düzenlenen 5. Dönem 6. İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda siyasetin yeni gündemini belirleyecek konuşmalara imza attı.

Konuşmasında, CHP 35'nci Olağan Kurultayı'nda yaşananlara göndermelerde bulunan Ercoşkun, CHP Genel Kurulu Sonuç Bildirgesi'nde özerk yapılarak atıfta bulunulduğunu ve CHP'nin HDP'ye bu atıfla destek çıktığını belirtti. 

“HDP NE ZAMAN BİR ÖNERİ GETİRSE, EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ CHP OLUYOR" 

Ercoşkun, CHP Kurultayı'na dair açıklamalarında, şunları söyledi: "CHP Genel Kurulu'nun sonuç bildirgesinde, kabul edilen bir bildiri var. Teşkilatlarımızın, gittikleri her kahvehanede, her işyerinde ve her evde bunu paylaşması lazım. CHP Genel Kurulu'nda kabul edilen sonuç bildirgesinin 3’üncü maddesinde ‘özerk yapılara' atıfta bulunuluyor. Hani şu HDP’nin ‘öz yönetim’ diye bas bas bağırdığı özerklik hikâyesi var ya, CHP işte ona destek veriyor.  Vatanın milleti bölünmez bütünlüğüne karşı bu vatan hainlerinin ortaya koyduğu özerklik o özyönetim safsatalarına destek verildi CHP Genel Kurulu'nda. Bu hadise, tüm vatandaşlarımıza, Bolu’daki tüm hemşerilerimize anlatılmalı, şikâyet edilmeli. CHP’nin gerçek yüzü işte bu!"

Ercoşkun, CHP Kurultayı'ndaki bu yaşananları Anadolu'da kullanılan "Kuldan utanmıyorsun, Allah'tan da korkmuyor musun?" tabiriyle yorumladı. 

CHP'Lİ DOĞAN'IN "BİZ ALLAH'TAN KORMUYORUZ" SÖZLERİ AK PARTİ DANIŞMA MECLİSİ'NDE YUHALANDI

Ercoşkun, İl Danışma Meclisi Toplantısı'na damga vuran konuşmalarının ardından iki sunumla partililerin karşısına çıktı. Ercoşkun, ilk sunumda, CHP Milletvekili Selina Doğan'ın TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmasına yer verdi ve Doğan'ın terörle mücadele operasyonları için sarettiği, "Biz Allah'tan korkmuyoruz, hukuktan ve bu ülkenin elden gitmesinden korkuyoruz" sözlerini hazırlanan VTR yardımıyla partililerine izletti.

Ercoşkun, partililerin adeta yuhaladığı CHP'li Doğan için "Allah taş eder sizi taş!" yorumu da salondan büyük alkış aldı. 

AK PARTİLİLER CHP'Lİ İNCE'YE İLK KEZ KATILDI AMA GÜLMEKTEN KATILDI

Ercoşkun, partililerin karşısına çıktığı bir başka VTR'de ise, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'ye yer verdi. CHP'li İnce'nin, "CHP diyoruz, 14 parti bir araya geldik, diyoruz. Aldığımız oy ortada. AKP yüzde 52 oy aldığı bir seçim sonrası, toplanıp neden 55-60 almadık diye istişare yapıyor.  Bizim iktidar olamamızın sebebi işte bu. Bu kafayla 250 yıl daha geçse iktidar olamayız" sözlerini VTR'de izleyen partililer, İnce'ye alkışlarıyla hak verdi. 

AK Parti İl Danışma Meclisi'ne katılanları adeta kahkaya boğan bu son VTR'nin ardından Ercoşkun, "Yeni Türkiye'de hep birlikte yol alacağımız değerli yol ve dava arkadaşlarımı saygıyla sevgiyle selamlıyorum" sözleriyle konuşmalarını noktalayarak, kürsüden ayrıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2016, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128