“HDP’ye düzenlenen operasyonlar meşru ve yerindedir”

MHP Bolu İl Başkanı Adem Evcil, savcıların gelin ifade verin talimatına uymayarak yasaları yok sayan ve terör örgütüne üye olmak suçlarından tutuklanan HDP’li milletvekillerine yönelik bir açıklamada bulundu. Evcil, “HDP’ye yönelik düzenlenen operasyonlar meşru ve yerindedir” dedi.

“HDP’ye düzenlenen operasyonlar meşru ve yerindedir”
HABER: KASIM ŞAHİN

Evcil Türkiye ve Avrupa gündemine oturan HDP’li milletvekilleri için şu açıklamada bulundu; “MHP'li her bireyin en büyük ve en önemli vizyonu doğruya doğru, yanlışa yanlış demektir. Ülkemiz Cumhuriyet tarihinin en zor günlerinden geçmektedir. İçeride ve dışarıda hainler, sinsice planlar yürütmekte, ülke geleceğine dinamitler döşemektedirler. Son günlerde gerek Cumhuriyet gazetesine, gerekse HDP'ye düzenlenen operasyonlar meşru ve yerindedir. Daha düne kadar örgüt propagandası yapan,otoparkında bomba yüklü araçları barındıran,teröristleri çevreci aktivist yapan bir gazeteye operasyon yapılması şaşılacak bir durum değil,geç kalınmış bir operasyondur.Aynı durum defalarca kez halkı isyana teşvik eden,öz yönetimler ilan eden,aleni örgüt propagandası yapan sözde vekiller içinde geçerlidir” diye konuştu.

MHP'si nasıl ki hükümetin çözüm süreci adı verilen yıkım projesi başta olmak üzere Oslo, Dolmabahçe görüşmelerine, Habur rezaletine, FETÖ okullarına ve desteklenmesine YANLIŞ diyecek cesarete sahipse bugünde hükümetin yaptığı terör  operasyonlarına DOĞRU diyecek feraset ve cesarete sahiptir diyen Evcil açıklamasını şu sözleriyle tamamladı;

“HDP’li belediyelerin halka hizmetten daha çok teröre hizmet ettikleri gün gibi aşikardır. Devletin imkanları ile vatandaşa hizmet götürmek yerine bölge halkına kan, gözyaşı ve kaos götürmüşlerdir.

Kürt vatandaşlarımızın temsilcisi olduğunu iddia eden sözde vekillerin son günlerde Kürt halkına hakaretlerini gazetelerden okumaktayız. 1000 yıllık kardeşliğimizle aramızda bir set örmeye çalışan terör örgütleri hak ettiklerini bulacaktır. Türkiye bir oldukça güçlenecek,iri oldukça büyüyecek,diri oldukça güzelleşecektir. Zaman milli birlik ve beraberlik günüdür. Haydi Türkiye Teröre karşı Omuz omuza”

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2016, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124