Hem denetim hem de eğitim

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’nün başarılı ve deneyimli ekipleri yoğun kar yağışı altında uygulamalarını sürdürüyor. Yoğun kar yağışı altında öğrencilerin hayatlarını ön plana alan cefakar trafikçiler okul servis araçlarında kış lastiği uygulaması yaptıktan sonra öğrencilere de konu hakkında da eğitici ve öğretici bilgiler verdiler.

 Hem denetim hem de eğitim

ÖZEL HABER: Kasım ŞAHİN

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünün kar leoparları bir ilke daha imza attılar. Sürekli olarak kamyon ve yolcu otobüsleri üzerine kış lastiği üzerine denetim yapan trafik ekipleri öğrencilerin hayatlarını ön plana alarak okul servis araçları üzerini de denetimlerini sürdürüyor. Soğuk hava, tipi şeklinde yağan şiddetli kara rağmen okul önlerine giderek öğrenci servislerinin kış lastiği kullanıp kullanmadığı yönünde uygulama yapan Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, hala daha kış lastiği taktırmayan ve öğrencilerin can güvenliğini hiçe sayan araç sahiplerine ceza yağdırdılar.

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’nün “Kar Leoparları” Bolu’da bir ilkede imza attılar. Okul servis araçları üzerine kış lastiği denetimi yapan trafikçiler diğer taraftan da lise öğrencilerine kış lastiğini kullanılması, kullanılmaması halinde ne gibi sakıncalarının bulunduğunu ve kış lastiği kullanılmaması halinde okul servis araçlarında seyahat eden öğrencilerin hayatlarının nasıl tehlikede olduğunu belirten eğitici ve öğretici bilgiler verdiler. Öğrenciler ilk defa böyle bir uygulamayı birebir yaşadıklarını, zor şartlar altında dahi olsa trafikçilerin nasıl görev yaptıklarını gözlemlediklerini belirterek trafik polislerine teşekkür ettiler.


Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2015, 19:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128