“HEM SABIKALI HEM MİLİTAN”

Cumhuriyet Halk Partisi 24. Dönem İstanbul Milletvekili Umut Oran dün Bolu’ya gelerek CHP il örgütünü ziyaret etti. Ziyareti sırasında basın açıklaması yapan Oran, Bolu İl Milli Eğitim Müdürü’ne karşı sert açıklamalarda bulundu.

“HEM SABIKALI HEM MİLİTAN”

HABER: FARUK ÇİDEM

Dün sabah CHP Bolu İl Örgütü’nü ziyaret eden Umut Oran son günlerde Türkiye gündemine damgasını vuran Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz için sert sözler söyledi. Cumhuriyet Halk Partili’lerin her ne pahasına olursa olsun 10.yıl marşı gibi Cumhuriyetin değerlerine sonuna kadar sahip çıkacaklarını belirten Umut Oran; “Bolu il milli eğitim müdürü hem suçlu hem de güçlü olmaya çalışıyor. Sabıkalı bir müdür olarak sessiz olması gereken bir kişinin, üstüne vazife olmayan cümleler sarfetmesi tahammül edilemez. Ayrıca bu müdürün aynı zamanda AKP’li olduğunu öğrendik. Bolu İl Milli Eğitim Müdürü hem sabıkalıdır hem de militandır” dedi.

Yusuf Cengiz’in protesto edilmesi sırasında polisin sert müdahalesine de değinen Oran; “üstüne üniformanı giyeceksin, beline silahı takacaksın ve milletin vergileriyle karnını doyuracaksın, bir de o millete gaz sıkacaksın. Öyle bir şey olamaz” şeklinde konuştu.

YARGIDAKİ DEĞİŞİKLİĞİ TAKİP EDİYORUZ

 Umut Oran’ın basın açıklamasına katılan CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan yargıda yapılması düşünülen değişikliklerin yakından takip edilmesi gerektiğini belirterek; “yargıda “imam”dan talimat alan savcı ve hakimlerin olduğunu ben de düşünüyorum. Ama AKP’nin şu an yapmak istediği değişiklik, yargıda paralel yapılanmayı temizlemek değil, emirleri “imam”dan değil de “saray”dan alan bir yargı oluşturmaktır. Bu sürecin tüm kamuoyu tarafından ciddiyetle takip edilmesinde fayda var” şeklinde konuştu.

Konuşmasının sonunda Yusuf Cegiz’in protesto edildiği sırada uğradığı biber gazlı müdahaleye değinen Özcan; “o gün yapılan gazlı müdahale ile ilgili, gazı sıkan polis memuru ve vali hakkında suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2016, 18:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
kahyaoglu
kahyaoglu - 5 yıl Önce

sizden iyi militan mı olur.anca gazı görünce önüne atlarsınız.git kime yaranırsan o na yaran tanju.son seçimde zor çıktın ama bolu bunları gelecek seçimde unutmaz.hdplimisin polisle -devletle uğraşıyorsun

misafir
misafir - 5 yıl Önce

akp le haydaaa uçuruma sen bu uçurumun dibini görünce konuş şimdi uçarken iyi

misafir
misafir - 5 yıl Önce

akp le haydaaa uçuruma sen bu uçurumun dibini görünce konuş şimdi uçarken iyi

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124