Hem sigaraya hem de teröre karşı uyardılar

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü polisleri dün İzzet Baysal Caddesi üzerinde broşür dağıtarak vatandaşları hem sigara satışları hem de terör olayları ile ilgili uyardı.

Hem sigaraya hem de teröre karşı uyardılar

HABER: Faruk ÇİDEM

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri küçük yaşta çocuklara sigara satımı ve terör örgütleri hakkında vatandaşları bilgilendiren broşür dağıtımı yaptılar.

Tütün ürünlerinin zararlarının önlenmesi ve kontrolü hakkında kanun maddelerini içeren broşürlerde tütün ürünlerinin 18 yaşını doldurmamış kişilere satılamayacağı ve hangi şartlarda satımının gerçekleştirilebileceğine dair bilgiler yer aldı.

Aynı zamanda “teröre karşı el ele birlikte güvenli geleceğe” başlıklı broşürlerde ise şu ifadeler yer alıyor:

“Terör örgütleri, başta bölücü terör örgütü olmak üzere birçok vatandaşımızı, çocuk, genç, yaşlı ve kadın ayrımı yapmaksızın katletmektedir. Bin yıllık devlet tecrübesine sahip güçlü devletimiz, terör örgütleri ile karalı ve etkin bir şekilde mücadele yürütmektedir.

Teröre karşı yürüttüğümüz kararlı mücadelemizde, vatandaşlarımızın her zaman yoğun desteğini görmekteyiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da başta kendimiz, sevdiklerimiz ve toplum güvenliği için şüphelendiğiniz; kişi, araç, paket e olaylarla ilgili ücretsiz aranabilen 155 POLİS İMDAT hattına vakit kaybetmeksizin bilgi vermeniz büyük önem arz etmektedir.” 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2016, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128