Hem tadıyla hem de devasa görünüşü ile dikkat çeken karpuz

Bolu’da karpuz toptancılığı yapan Katırcıoğlu firması, sattığı ağır ve lezzetli karpuzlarla yaz akşamlarını serinletmeye devam ediyor. Son olarak Adana mahsulü bir karpuzu tartan firma yetkilileri, dev karpuzun ağırlığı karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Dev karpuzu gören vatandaşlar da büyük ilgi gösterdiler.

Hem tadıyla hem de devasa görünüşü ile dikkat çeken karpuz

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Toptancı Halinde uzun yıllardır karpuz toptancılığı yapan Katırcıoğlu isimi firma, yılların tecrübesiyle yaptıkları karpuz ticaretinde bir adım daha ileri giderek, rekor ağırlıkta karpuzları Boluluların tüketimine sundu. Yaklaşık 30’ar kilo gelen karpuzları daha çok restaurantların ve toplu yemek verenlerin tercih ettiğini söyleyen firma yetkilisi Yücel Çiçek, “Ramazan dolayısıyla iftar ve sahurda toplu yemek veren firmalar ve vatandaşlarımız ağırlığı yüksek olan bu karpuzları tercih ediyor. Ancak büyük karpuzun kelek olacağı yönünde yanlış bir inanış var. Karpuzlar ağır ve büyük olmalarına rağmen, son derece lezzetliler” dedi.

TOPLU YEMEKLERİN VAZGEÇİLMEZİ

Ağır ve büyük karpuzların büyük ölçekli alımlarda daha çok tutulduğunu vurgulayan Çiçek, “Evde bir çekirdek ailenin 30 kilogram gelen karpuzu tüketmesi kolay değil. Bu nedenle karpuzları genellikle restaurantlar, toplu yemek hizmeti veren catering şirketleri ve mevlüt verenler tercih ediyor. İçinde bulunduğumuz Mübarek Ramazan ayı dolayısıyla, toplu iftar ve sahur yemeklerinde de ağır karpuzlar tercih ediliyor. Ancak daha küçük ve yine aynı lezzette karpuzlarımız da var. Onları da marketlere ve bakkallara vererek vatandaşlarımızın sofralarına yolcu ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2015, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128