Hem tostu yedi hem de parayı çaldı

Bolu’da kendini astsubay olarak tanıtan ve isminin Soner olduğunu belirten bir vatandaş gittiği çay ocağında hem bedava tost yiyip çay içti hemde işyeri sahibinin cep telefonu ile kasada bulunan 95 TL’yi çalarak kayıplara karıştı.

 Hem tostu yedi hem de parayı çaldı

Olay dün saat 1300 sıralarında Güler 1 İş Hanı Kardeşler çay ocağında yaşandı. Kendini Astsubay Soner olarak tanıtan 25 yaşlarında bir vatandaş çay ocağı sahibi Adem Aykut ile tanıştı. Daha sonra iş yerin sahibine çift kaşarlı tost ile birde çay söyleyerek koyu bir sohbete girdiler. Tostunu yiyip çayını içen şahıs işletme sahibi Aykut’un üst katlardaki müşterilerine çay vermek için işyerinden ayrılmasını fırsat bilen zanlı masa üstünde bunan cep telefonunu ve üzerinde anahtar bulunan çekmeceyi de açarak kasada bulunan 95 TL’yi alarak kayıplara karıştı.

Çay servisini yaptıktan sonra çay ocağına gelen Aykut, tost yiyen şahsın ortalarda olmadığını görünce önce masa üzerinde duran cep telefonun yerinde olmadığını daha sonra da kasadaki paralarının çalındığını fark etmesi üzerine durumu polise bildirdi. Bahçelievler Polis Merkezi ekipleri ile Olay Yeri İnceleme Bürosu ekipleri para ve cep telefonu çalan zanlıyı bulabilmek için parmak izi çalışması yaparken, ilk defa başına böyle şey geldiğini belirten çay ocağı sahibi Adem Aykut, “Şahıs bana kendisini Astsubay Soner olarak tanıttı. İşyerime özellikle çok sayıda Astsubay gelir ve çay içer. Bende kendisine güvendim. Aklıma hiçbir kötülük gelmeden de onu işyerinde tostunu yerken yalnız başına bıraktım. Geri geldiğimde hem paramın hem de cep telefonumun çalındığını fark ettim. Utanmaz herif hırsızlığın yanı sıra birde bedavan dost yiyip çay içti” diyerek tepki gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2014, 21:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER