Henüz her şey bitmedi##hb_manset.gif

Kent Meydanı Projesi kapsamında Hükümet Meydanı`nın araç trafiğine kapatılmasının iptali için açılan dava da çok önemli bir gelişme yaşandı. Konu ile ilgili olarak hazırlanan bilirkişi raporu Bolu belediyesinin...

Henüz her şey bitmedi##hb_manset.gif

Kent Meydanı Projesi kapsamında Hükümet Meydanı`nın araç trafiğine kapatılmasının iptali için açılan dava da çok önemli bir gelişme yaşandı. Konu ile ilgili olarak hazırlanan bilirkişi raporu Bolu belediyesinin hükümet meydanını trafiğe kapatmasıyla ilgili gerekçesinde haklı olduğunu ortaya koydu. Davayı açan Bolu barosu avukatlarından Reşat Bulut ise bilirkişi raporuna itiraz edeceğini söyleyerek “İtiraz dilekçemi Cuma günü mahkemeye sunacağım. Şu anda dava devam ediyor. En son kararı mahkeme hâkimi verecek” dedi.

 

Bolu barosu avukatlarından Reşat Bulut, Kent Meydanı projesi kapsamında hükümet meydanının trafiğe kapatılmasının ulaşımı olumsuz yönde etkileyeceğini ifade ederek geçtiğimiz aylarda dava açmıştı. Dava da dün çok önemli bir gelişme yaşandı. Konu ile ilgili olarak hazırlanan bilirkişi raporu Bolu belediyesinin hükümet meydanını trafiğe kapatmasıyla ilgili gerekçesinde haklı olduğunu ortaya koydu. Davayı açan Reşat Bulut ise bilirkişi raporunun bolu belediyesinin lehine olduğunu vurgulayarak; “Bu rapora itiraz edeceğim. Şu anda mahkeme devam ediyor. Mahkeme itirazımı uygun görürse bilirkişi raporu yeniden tutulacak.” Şeklinde konuştu. Bilirkişi raporunun mahkeme kararı olarak algılanmaması gerektiğini söyleyen Bulut; “Kararı mahkeme hâkimi verecektir. O yüzden bu konuda kamuoyunun yanlış yönlendirilmemesi gerekir” diye konuştu. Bilirkişi raporunun doğru olmadığına da dikkat çeken Bulut;” eğer o rapor doğruysa Ankara’daki Kızılay meydanı ile Sıhhiye arasını da trafiğe kapatmak gerekecektir. Sadece bu verdiğim örnek bile bilirkişi raporunun yanlışlığını ortaya koymaktadır. Konu ile ilgili gerekli itirazlarımı yapacağım” biçiminde konuştu.

 

Olay bir futbol maçı olarak algılanmamalı

Olayın kamuoyunda bir futbol maçı gibi algılandığına işaret eden Reşat Bulut” Burada bizler birbirimize gol atan taraflar değiliz. Mahkeme, dava sonrasında bolu belediyesini haklı görürse ben buna saygı duyarım en azından bolu belediyesi projesini mahkemenin vereceği karar doğrultusunda uygulamaya koyar. Mahkeme beni haklı görürse o zaman bolu belediyesi alınan bu karara saygı duymak zorunda kalır” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128