“Hep birlikte Bolu’nun geleceğine damga vuracağız”

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Cuma namazı sonrasında Çıkınlar Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Yılmaz Mahalle Muhtarı Mustafa Kaçar'ın Semt Pazarı talebi üzerine “Başkan Yardımcımıza talimatı veriyorum. İnşallah bu sene bu işe başlayacağız ”dedi.

“Hep birlikte Bolu’nun geleceğine damga vuracağız”

Haber: Semih BAYKAL

Her hafta Cuma günü farklı bir mahallede vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın bu haftaki durağı Çıkınlar Mahallesi oldu. Düzenlenen programda bir konuşma yapan Çıkınlar Mahallesi Muhtarı Mustafa Kaçar  “Şimdiye kadar vermiş olduğu desteklerden dolayı başkanımıza mahalle sakinleri adına teşekkür ediyorum. Mahallemizde Doğal gaz çalışmalarının yüzde 70’i bitti. Kilitli parke taşı çalışmaları devam ediyor” diyerek Çıkınlar mahallesinde semt pazarı talebinde bulundu.

Vatandaşların istek ve taleplerini dinleyen Başkan Yılmaz, “Uzun zamandır sizlerin verdiği destekle hizmet etmeye çalışıyoruz. Sizler olmasanız bizler olmayız ve bu hizmetleri yapabilme şansına sahip olmayız. Sizler sayesinde hem Bolu merkezde Belediye’yi bize teslim ediyorsunuz. Hem de Ankara’da merkezi hükümeti de bize verdiğiniz için Milletvekillerimiz teşkilatlarımızla birlikte arkamızda sizin gücünüzü alarak, Ankara’nın da desteğini alarak bu hizmetleri sürdürüyoruz.” dedi.

“Bu yıl Bolu’ya konforu getirmek istiyoruz”

“Yoğun bir şekilde alt yapı çalışması yaptığımız için Bolu’da konforlu yaşam konusunda sıkıntılarımız var” diyen Başkan Yılmaz; “ Allah nasip ederse bu sene bu konforu getirmek istiyoruz. 500 evlerde büzlerin döşendiği görüyorsunuz. Geçtiğimiz sene ani yağan yağmurlarda Türkiye genelindeki bütün illerde kanalizasyon tepmeleri sonucunda sıkıntılar yaşandı. Bizde neredeyse 12 yıldır alt yapı çalışmalarıyla uğraşmamıza rağmen bizde de sıkıntılar oldu. Yeni bir karar verdik. D-100’ün kuzeyini tek başına ayrı bir kolektör hattıyla bağlayalım. Artık bir daha Bolu’da kanalizasyon ve yağmur suyu ile ilgili dert olmasın dedik. Onunla ilgili büz üretme fabrikası kurma kararı aldık. Şu anda son aşamaya doğru geliyor. Deneme büzlerimizi üretmeye başladık. 500 evlerinde orda gördüyseniz döşemeye de başladık. Kendimiz ürettiğimiz için maliyetleri de çok düşürdüğümüz söylemek istiyorum ”dedi.

“Çıkınlar mahallesine kapalı semt pazarı”

Çıkınlar mahallesinde üst yapı çalışmalarının bitirileceğini ifade eden Başkan Yılmaz; “Doğalgaz çalışmalarının bittiği yerlerde üst yapıyı bitireceğimizin sözünü vermiştik. Muhtarımız yüzde 70’nin bittiğini ifade etti. Eğer bu sene tamamı biterse bizde üstü yapının tamamını bitirmiş olacağız. İŞ makinesi ve asfalt ve kaldırım taşı açısından herhangi eksiğimiz ve bahanemiz yok. Sizlerden aldığımız destekle kapasitemizi arttırdık. Artık Bolu’ya değil Bolu’nun çevresine hizmet eder hale dönüşen bir belediye haline geldik. Muhtarımız semt pazarı konusunda bir talebi oldu. Başkan Yardımcımıza bu konuda talimatı verdim. Projesini yapıp bu sene işin başlamasını sağlayacağımızı düşünüyorum ”şeklinde konuştu.

Çıkınlar Mahallesi’nde düzenlenen programa Başkan Yılmaz’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Çetinkaya,  Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, Belediye meclis üyeleri, Belediye daire müdürleri katıldı.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2016, 12:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmeta
mehmeta - 5 yıl Önce

halkın içinde yaşayan, halk adamı.sağol başkan.

SIRADAKİ HABER

banner128