“Hepimiz Kürşadız Sarayları Basarız”

3 Mayıs Türkçülük günü dün Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde kalabalık bir grup tarafından kutlandı. Eğitim Fakültesi önünde toplanan grup üniversite çevresinde slogan atarak yürüdüler. Grup sık sık saraya gönderme yaparak “Hepimiz Kürşadız Sarayları Basarız” şeklinde slogan attı.

“Hepimiz Kürşadız Sarayları Basarız”

HABER: FARUK ÇİDEM

Her yıl geleneksel olarak 3 Mayıs’ta Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde kutlanan Türkçülük günü bu yıl da kalabalık bir grup tarafından kutlanıldı. Saat 13:00 civarında Eğitim Fakültesi önünde toplanan yaklaşık 300 kişilik grup yoğun yağmur altında üniversite çevresinde yürüyüş yaptılar. Sık sık slogan atarak tepkilerini dile getiren grubun “Sarayları Basarız” şeklinde bağırması oldukça dikkat çekti.

Yürüyüş güzergahlarında bulunan Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü’nün önüne gelen grup bir süre burada bekleyerek “Üniversitede örgüt istemiyoruz” şeklinde slogan atarak rektörlüğü protesto ettiler.

Şiddetli yağan yağmurdan dolayı dışarıda devam edecek olan programlarını aktivite merkezine alan Türkçüler saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından basın açıklaması gerçekleştirdiler. Basın açıklamasının ardından aralarında MHP Bolu İl Başkanı Adem Evcil’inde olduğu bir grup diğer grubun önüne geçerek “ülkücü yemini”ni okuttu.

Herhangi bir tatsızlığın yaşanmadığı program müzik dinletisiyle son buldu.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde her yıl 3 Mayıs günü Türkçülük günü kutlamasının yanı sıra üniversite öğrencisiyken uğradığı bıçaklı saldırı sonrasında öldürülen Kenan Mak’ın da anması gerçekleştiriliyordu. Üniversitede zaman zaman tatsız olayların da yaşandığı 3 Mayıs gününün bu yıl olaysız geçmesi herkesi memnun etti.Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2016, 19:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128