“Her binanın karnesi çıkarılacak”

Bolu Belediyesi Kentsel Dönüşüm kapsamında İzzet Baysal Caddesi Cephe Sağlıklaştırma komisyonu toplantılarına devam ediyor. Komisyon Başkanı İ. Haluk İnceler komisyonun son toplantısıyla ilgili bilgi verirken, “Her binanın karnesi çıkarılacak” dedi. İnceler ayrıca Uğur Tunçkok’un komisyon üyeliğinden ayrıldığına ilişkin haberlerin gerçek dışı olduğunu açıkladı.

“Her binanın karnesi çıkarılacak”
 Bolu Belediyesi Kentsel Dönüşüm kapsamında İzzet Baysal Caddesi Cephe Sağlıklaştırma komisyonu toplantısında ‘İzzet Baysal Caddesi Yayalaştırma ve Güzelleştirme’ projesinde alınan kararların değerlendirmesi yapıldı. Üyeler Uğur Tunçok, Basri Gökdemir, Ş. Hilal Ercan, Metin Çakmak ile raportör Merve Man’ın katıldığı toplantıya ilişkin açıklama yapan Komisyon Başkanı İ. Haluk İnceler, Uğur Tunçkok’un ayrılmasına ilişkin gazetelerde çıkan haberlerin asılsız olduğunu söyledi.

“Uğur Tunçok komisyondan ayrılmadı”

Tunçkok’un proje müellifliği ve komisyon üyeliğinin devam ettiğini kaydeden İnceler “Uğur Tunçok’un akil adamlıktan,  İzzet Baysal Caddesi Cephe Sağlıklaştırma komisyonu üyeliğinden ayrıldığı ve toplantıyı terk ettiği gibi aslı astarı olmayan haberler çıkmıştır. Bu haberler gerçek dışıdır. Uğur Tunçok yapılan çalışmalarda belediyemiz adına proje müellifi olarak çalışmalar yapmaktadır. Ayrıca Kent Meydanı projesi müellifidir. Kent Meydanı projesi Uğur Tunçok’un firması tarafından çizilmiştir. Uğur Tunçok’un amacı sadece Bolu’ya hizmet etmektir. Uğur Tunçok’a Belediye tarafından kendisine ve şirketine hiçbir ücret ödenmemektedir. Bu tür yalan haberlerle tek amacı Bolu’ya hizmet etmek olan insanlara da zarar vererek yıpratılmaya çalışılması kimsenin yararına değildir. Uğur Tunçok proje müellifliği ve komisyon üyeliğine devam etmektedir. Yaptığımız çalışmaları tüm şeffaflığıyla kamuoyu ile paylaşırken çıkan asılsız haberlere itibar edilmemesini Bolu halkından rica ediyoruz” dedi.

“Binalarla ilgili işlemlere karar verildi”

İ. Haluk İnceler, İzzet Baysal Caddesi Cephe Sağlıklaştırma komisyonu toplantısında komisyonun aldığı kararların uygulamaya dönük çözümlerinin tartışıldığını ifade ederek, “İzzet Baysal Caddesi Cephe Sağlıklaştırma projesi kapsamında binaların mevcut durum analizlerinin tek tek çıkartılıp hangi binada ne tür işlemler yapılacağının kararını verdik. Müteahhit firma imalatlarını yapacak ve her binanın karnesi çıkarılacak” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2013, 19:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128