“Her birimiz Şehit Astsubay Ömer Halis Demir’iz”

Kısa adı TEMAD olan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’nin 32’nci kuruluş yıl dönümü ve Dünya Astsubaylar günü kutlamaları Atatürk Anıtı önünde yapılan güzel bir organizasyonla kutlandı. Törende bir konuşma yapan Emekli Kıdemli Başçavuş Kemal Karaca; “Her birimiz Şehit Astsubay Ömer Halis Demir’iz” diye konuştu.

“Her birimiz Şehit Astsubay Ömer Halis Demir’iz”
HABER: KASIM ŞAHİN

32’inci kuruluş yıldönümü törenlerine Ak Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, MHP Belediye Meclis üyesi Ercan Üsküp katıldı. Dernek çelenginin Atatürk Anıtana konulmasının ardından bir konuşma yapan Emekli Kıdemli Başçavuş Kemal Karaca şunları söyledi; “TEMAD Türkiye’nin önde gelen sivil toplum örgütlerinden biri olup, 96 Dernek Şubesi, 120.000’e yakın emeklisi ve 100.000 çalışanı ile her alanda kendini kanıtlamış bir sivil toplum örgütüdür. Bizler Türk Silahlı Kuvvetleri’nde Teknik ve İdari Kadrosuyla onurlarıyla çalışıp astsubaylarız”.

EMEKLİ DE OLSAK KARŞILARINDA BİZLERİ BULACAKLAR

Karaca açıklamasını şu sözleriyle tamamladı; 1.Ulu Önder Atatürk’ün kurduğu ve bizlere emanet ettiği Laik ve Demokratik Cumhuriyete sonsuza kadar sahip çıkmak ve al bayrağımızın bütün yurt sathında hür dalgalanmasını sağlamaktır.

2.Üyelerimizin hak ve menfaatleri doğrultusunda yıllardır verilmeyen haklarımızın savunucusu olmaktır.

Ülkemiz zor bir süreçten geçmektedir. Huzur ve refah içerisinde yaşayabilmek için mücadele etmek hepimizin görevidir.

Misakı milli hudutları içerisinde bu toprakları korumak ve kollamak için profesyonel askerliği seçmiş olan bizler laik ve demokratik Cumhuriyetin savunucuları olarak ülkemizin huzur ve güvenini bozmak isteyen yıkıcı ve bölücü her türlü terör örgütü ve dış mihraklar şunu unutmasınlar ki, emekli dahi olsak karşılarında bizleri bulacaklardır. Her birimiz Şehit Astsubay Ömer Halis Demir’iz.

Vatan uğruna mücadele vermiş başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden tüm meslektaşlarımızı rahmet ve minnetle anarken tüm astsubaylarımızın kuruluş gününü yürekten kutluyorum.

 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2016, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128