HER HALÜKARDA ADAY OLACAĞIM

CHP’de kurultay öncesi Tanju Özcan sesleri… Cumhuriyet Halk Partisi’nin 16-17 Ocak tarihlerinde gerçekleştireceği 35. Olağan Kurultayı öncesinde MYK üyeliği için ulusal basında ismi geçen Bolu Milletvekili Tanju Özcan; “bu meselenin tam olarak içinde değilim ama partim bana ne görev verirse elimden geleni yaparım” dedi.

HER HALÜKARDA ADAY OLACAĞIM

HABER: FARUK ÇİDEM

Geçtiğimiz günlerde ulusal basında Muharrem İnce’nin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinde olacağı ve Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın da Kılıçdaroğlu’nun listesinden PM’ye girerek MYK’da görev alacağına dair çıkan haberleri değerlendiren Özcan şunları söyledi; “Bu konuyu ben de başkalarından duydum. Samimiyetle söylemem gerekirse bu konu benim dışımda. Genel merkez düzeyinde CHP’de bir birlikteliğe gerçekten ihtiyaç var. Biz gençlik kollarından itibaren partinin birer neferiyiz. Bize ihtiyaç duyulan noktada her görevi almaya hazırız ama duyulmazsa da şu an zaten çok aktif bir görevdeyiz, kenarda bekleriz.” 

OY VERMELERİNİ BEKLİYORUM

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen CHP Bolu İl Kongresi’nde seçilen 6 kurultay delegesinin kendisine oy vermesini beklediğini belirten Özcan; “Ben Parti Meclisi’ne her halükarda aday olacağım. Genel başkanın anahtar listesinde olup olmamam önemli değil. Ben parti meclisine aday olduktan sonra Bolu il kongresinde kurultay delegesi seçilen arkadaşlar bana oy vermezlerse bunun gerekçesini anlatmalılar.  Ben olsam her ne olursa olsun oy verirdim. Bir önceki kurultayda Bolu’dan seçilen kurultay delegelerinin bir kısmı Muharrem İnce’ye bir kısmı da Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermişlerdi. Ama şimdi bu delegeler Muharrem İnce var diye bana oy vermezlerse gerekçesini partililere anlatmak görevi onlara düşer. Bolu’dan başka PM adayı çıkarsa tabiî ki kurultay delegelerinin tercihi onlara kalır” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NDAN ÖZELEŞTİRİ BEKLİYORUM

16-17 Ocak’ta gerçekleştirilecek olan Cumhuriyet Halk Partisi kongresinde genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’ndan bir özeleştiri beklediğini belirten Özcan; “eskiden beri bu seçimde başarılı olamadığımızı söylüyorum. Çünkü iktidar olamadıktan sonra iyi oynadım kaybettim demenin bir karşılığı yok. AKP 4 ay içinde oyunu yüzden 40’tan yüzden 49’a çıkarıyor ve bizim oyumuz aynı kalıyorsa başarısız değiliz ama başarılı da değiliz demekle olmaz. CHP’nin rakibi olan AKP 9 puan oyunu artırıyorsa, bu 9 puanlık artış aynı zamanda ana muhalefet olarak bizim başarısızlığımızdır. Ana koltukta oturan kişilerin seçimde alınan sonucun sorumluluğunu üstlenmesi gerekir” şeklinde konuştu.

ÇAVUŞOĞLU’NA SAHİP ÇIKIYORUM

Geçtiğimiz günlerde Akit Gazetesi’nin Bolu İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu ile ilgili haberlerinin yargısı infaz olduğunu söyleyen Tanju Özcan konu ile ilgili şunları söyledi; “İl milli eğitim müdürüne haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Çavuşoğlu’nu Bolu’daki eğitim politikalarıyla ve uygulamalarıyla ilgili birçok kez eleştirdim. Yanlışlarını hem yüzüne söyledim hem de kamuoyu ile paylaştım. Ama bizim siyasi anlayışımızın gereği olarak mağdur olan ya da haksızlık yapılan kim olursa olsun onun yanında durmalıyız. Eleştirdiğimiz ve hesap vermesini istediğimiz Recep Tayyip Erdoğan bile haksız bir uygulamayla karşı karşıya kalırsa biz onu da sahipleniriz. Akit gazetesinin konuyu araştırmadan yargısız bir infaz gerçekleştirdiğini düşünüyorum.  Bu yüzden il milli eğitim müdürüne siyasi olarak da insani olarak da sahip çıkmayı uygun buluyorum.”

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2016, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128