Her ilçeye asfalt yama robotu

Bolu İl Özel İdaresi tüm Türkiye’deki İl Özel İdarelerine örnek olacak bir projeye imza attı. İl Özel İdaresi, tek bir tanesinin piyasada yaklaşık 250 ila 300 bin TL arasında satılan asfalt yama robotunu, Ankara’da bir firmaya 24 Bin TL’ye yaptırdı. İl Özel İdaresi, bu asfalt yama robotundan 8 adet yaptırırken bu robotları da Bolu’da ki tüm ilçelere dağıtacak. Konuyla ilgili İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer’de gazetemize açıklamalarda bulundu. Yüceer; “ Bundan sonra hiçbir bahaneye yer olmaksızın bu robotlar sayesinde tüm İlçelerimizdeki asfalt yama çalışmalarımız bir sezon içerisinde bitecek” dedi.

Her ilçeye asfalt yama robotu

ÖZEL HABER: Semih BAYKAL- Faruk ÇİDEM

Mevcutlarında şu anda 3 tane yama robotlarının bulunduğunu, ancak bu robotların yeterli olmadığı söyleyen Yüceer; “ Öncelikle, mevcudumuz da zaten 3 tane yama robotumuz var. Bunlar mevsimlik olduğu için bu robotlar bize yeterli gelmiyor ve yollarımızı bitiremiyoruz. Çünkü Bolu’da 3 Bin 750 Km’lik çok ciddi bir yol ağımız var. Dolayısıyla bizde yeniden yama robotu alalım dedik ve piyasa araştırması yapmaya başladık. Bu araştırmalar sonucunda bir yama robotunun fiyatının 250- 300 Bin civarında olduğunu öğrendik. Daha sonra bizde bu yama robotunu kendimiz yaptırabilirmiyiz diye arkadaşlarımızla istişare yaparak, piyasa araştırmasına başladık ve birçok firmadan fiyat aldık. Bizde en son Ankara’da bulanan bir firmayla bir tanesi 24 Bin TL’ye mal olacak şekilde anlaştık. Ancak bu robotların takılacak araçlar bizden olacak. Bu araçları da biz şu şekilde temin edeceğiz, biliyorsunuz ki biz geçen sene 10 tane araç aldık ve bu senede 10 tane daha araç alacağız. Bizim buradaki amacımız kapasite artırımı değil, kapasitenin yenilenmesidir. Dolayısıyla bizde çalışma süresini tamamlamış araçlarımızı yenileyerek, bu robotları bu araçlarımızın üzerine koyduk. Bu araçlar şuanda çalışır vaziyette ve 15- 20 ton taşıyan araçlardır. Bizim bu araçların üzerine koyacağımız robotlar ise 7 buçuk ton kapasitelidir. Yani araçlar yönünden de hiçbir sıkıntımız yok. Ayrıca bu robotlar birebir orijinali gibi oldu ve bu robotlardan 8 adet yaptırdık. Bu robotlardan her ilçeye birer tane vereceğiz ve yanında da silindiri de olacak. Yani hiçbir ilçede yama robotsuz, silindirsiz ve çukurlar temizlenmeden yama çalışması yapılmayacak. Bu bağlamda bu çalışmanın çok doğru ve faydalı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bu çalışmanın Türkiye’deki İl Özel İdare kurumlarına da örnek olacağını düşünüyorum. Bundan sonra hiçbir bahaneye yer olmaksızın bir sezon içerisinde asfalt yama çalışmalarının biteceğini düşünüyorum. Şimdiden İlçelerde ve köylerde yaşan vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” diye söyledi.

 “ŞU ANDA TAŞERON İŞÇİLERİYLE İLGİLİ BİZİM BİR ÇALIŞMAMIZ YOK”

Hükümetin son günlerde gündeme aldığı kamu’da çalışan 720 bin taşeron işçinin kadroya alınması konusuyla ilgili de açıklama yapan Yüceer şunları ifade etti; “ Şu anda Taşeron işçileriyle ilgili bizim bir çalışmamız yok. Çünkü bizim şu anda bu konuyla ilgili bildiğimiz şu, Belediyeler ve İl Özel İdarelerde çalışan taşeron işçiler hariç, 1 Kasım genel seçimlerinden önce Kamuda çalışan ve şu anda da çalışmaya 720 Bin taşeron işçinin bu kapsama alındığını biliyoruz. Ayrıca bu konu da Belediyelere ve İl Özel İdarelere ise yerel yönetimler kapsamında yönetimlerine ayrı ayrı yetkiler verilerek çözüleceği hakkında bir ön bilgimiz var. Ama bu konu şu anda net değil” diye ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2016, 16:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
MELİH
MELİH - 5 yıl Önce

sayin başkanim şu si̇zi̇n maki̇neleri̇n bi̇ri̇si̇ni̇ bolu'da biraksaniz da logar kapaklarinin düzelti̇lmesi̇nde kullanilsa. bi̇r türlü asfalta denk düşmüyorlar. ya alçak kalıyorlar ya da yüsek. teşekkür ederim.

SIRADAKİ HABER

banner128