banner120

Her şey mülteciler için! Hastaneye yeni birim

Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’ne yeni birim kuruldu. Hastane girişindeki danışmanlık hizmetlerinin bulunduğu birimin hemen yanına ilimizde yaşayan mültecilere yardımcı olmak amacıyla kurulan birimin ön kısmına üstünde Arapça yazan danışmanlık birimi oluşturularak mültecilere hizmet vermeye başladı. Hastanede ilk kez görülen bu hizmet, hastaneye gelen hasta ve yakınlarını da bir hayli şaşırttı.

 Her şey mülteciler için! Hastaneye yeni birim

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu’da ilk kez ilgi çekici bir birim oluşturuldu. İlimizde sayısı bir hayli fazla olan mültecilerin sık sık hasta olmalarından ve İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesine akın eden hasta ve yakınlarına yardımcı olabilmek için Arapça bilen personel hastane girişindeki danışma biriminin hemen yanına görevlendirildi. Bununla da yetinmeyen hastane yetkilileri bir de üzerinde Arapça yazan danışma tabelasını koydu.

Mültecilerin Bolu’ya gelmesiyle birlikte bazı huzursuzluklarda baş göstermiş ve zaman zaman Bolu halkı ile mülteciler arasında istenmeyen olaylar yaşanmıştı. Havaların soğumasıyla birlikte mültecilerin hastalanma oranları da artınca İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesinde de bir telaş başladı. Hastaneye gelen hasta ve yakınları dertlerini anlatamayınca hemen düğmeye basıldı ve danışmanlık birimi oluşturuldu. Yakında doktorların isimlerinin bulunduğu bölümlerde de Arapça yazıların yazılması an meselesi gibi görülüyor.   

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2014, 10:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Artık Yeter
Artık Yeter - 7 yıl Önce

kendi vatandaşlarınıza yardım ettiniz sıra araplarda bravo size.siz bunlardan para da almıyorsunuzdur.fakirler ya ülkelerini kaderine terkedip kaçtılarya.bunların gitmeye hükümetinde göndermeye niyeti yok türkleri asimile etme hareketi.hayırlı olsun

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124