Her şeye rağmen adalet tecelli ediyor

Eğitim-Sen Bolu Şube Başkanı Erkan Korkmaz, her şeye rağmen adaletin tecelli ettiğini belirterek, AKP Hükümeti ve onun bürokratlarına karşı açtıkları davayı kazandıklarını açıkladı. Korkmaz, açıklamasının devamında; “AKP Hükümeti iş başına geldiği günden beri haksız ve hukuksuz uygulamalara imza atmakta, kamu görevlilerini görevinden almakta, sürgün etmekte,cezalar vermekte kısacası tolum üzerinde korku imparatorluğu kurmaktadır.Tüm bunlara rağmen başta sendikamız olmak üzere toplumun diğer kesimleri demokratik hukuk kuralları içinde direnmekte ve yargıya başvurmak yoluyla da hakkını aramaktadır.Yargı bağımsızlığının büyük yaralar aldığı günümüzde ise ülkede tüm yaşananlara rağmen hukuka olan inancını yitirmeyen bizler Kanun ve yönetmelik çıkarmak suretiyle okullarda asrın en büyük tasfiye operasyonunu gerçekleştiren AKP Hükümeti ve onun bürokratlarına karşı açtığımız bir davayı daha kazandık” dedi.

Her şeye rağmen adalet tecelli ediyor
Korkmaz konu hakkındaki açıklamalarını şöyle sürdürdü; İlimiz Mengen İlçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürü ve Üyemiz  Nihat YETKİN,AKP’nin Yandaş kontenjanından atadığı yöneticileri tarafından yapılan sözde değerlendirme ile 75 puanın altında bırakılarak görevinden alınmıştır.Bu ülkeye 30 yıldan fazla hizmeti olan ve yazılı sınavda başarılı olarak müdür olan Nihat YETKİN öğretmenimiz görevini yasalara,vicdanına ve kamu görevlisine yakışır şekilde sürdürmüş,başarılara imza atmış, bu başarılara karşılık olarak da farklı tarihlerde ödüllendirilmiş ve görev yaptığı  ilçe halkının beğenisini kazanmıştır.Ancak AKP’ye teslim olmamış; biat,itaat etmemiştir.Kula kul olmamıştır.Kul hakkı yememiştir.Kul hakkı yenmesine müsaade etmemiştir.Yine Yandaş Sendikaya bazılarının yaptığı gibi makam-mevki için gidip üye olmamıştır.Onurlu bir yaşam mücadelesi vermiştir,Vermeye de devam etmektedir.

Görevden alınma işlemi gerçekleşir gerçekleşmez sendikamız üyemizin yanında olmuş,gereken hukuk yardımını sendika genel merkezi ile işbirliği yaparak sağlamış ve üyemiz adına  avukat görevlendirmiştir.Dava açılmıştır.Bu mücadelenin sonunda Sakarya 2.İdare Mahkemesinde görülen dava üyemizin lehine sonuçlanmıştır.Mahkeme Yürütmeyi Durdurma kararı vermiştir.Bu karar bir kere daha AKP nin haksız ve hukuksuz uygulamalarını tescil etmiştir.

Eğitim Sen olarak Yargı kararının gereğinin yerine getirilmesini ve Üyemiz Nihat YETKİN’in eski görevine iadesini T.C Anayasası ve İdari Yargılama Usulü kanunu gereği İlimiz Valisi Sayın Ahmet ZAHTEROĞULLARI’ndan talep ediyoruz.                                        

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2015, 13:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 6 yıl Önce

yönetmeliğe göre müdürlük yaptığın kurumda norm kadron olması gerekir. nihat bey sınıf öğretmeni. acaba mengen halk eğitim müdürlüğünde sınıf öğretmenliği kadrosu var mı?

SIRADAKİ HABER

banner128