“Her yer Taksim, her yer direniş“

Bolu'da, İstanbul Taksim Gezi Parkı'ndaki göstericilere destek amacıyla toplanan yaklaşık 10 bin kişi, protestoda bulunarak, AK Parti İl Başkanlığı'nın önüne siyah çelenk bıraktı.

“Her yer Taksim, her yer direniş“
 İstanbul Taksim Gezi Parkı'ndaki göstericilere destek vermek isteyen yaklaşık 10 bin kişi bugün saat 17.00'de Hükümet Meydanı'nda toplandı.  Bolu Milletvekili Tanju Özcan da alana gelerek yürüyüşe katıldı. Polis geniş güvenlik önlemleri alırken, yürüyüşün yapıldığı İzzet Baysal Caddesi'nin paralelindeki sokaklara çevik kuvvet ekipleri yerleştirildi. 'Mustafa Kemalin askerleriyiz', 'Hükümet istifa', 'Milli içeceğimiz biber gazı' yazılı dövizleri taşıyan vatandaşlar, kol kola girerek yürüdü. "Hükümet istifa" "Her yer Taksim, her yer direniş" sloganları atanlar Bankalar Meydanı'na kadar yürüyerek, oturma eylemi yaptı. Bir süre yerde oturan vatandaşlar, daha sonra Bolu Belediyesi'nin önüne yürüdü. Bu sırada aralarında  İl Başkanı Fügen Kara'nın da bulunduğu 9 kişilik grup, cadde de bulunan AK Parti İl Başkanlığı'nın önüne siyah çelenk bıraktı. Vatandaşlar, İstiklal Marşı'nı okuduktan sonra dağıldılar.

Gece hareketli geçti

Sosyal paylaşım siteleri twitter ve facebook aracılığıyla Cumartesi sabahı  saat 02.30 sıralarında Atatürk Bulvarı'nda toplanan yaklaşık 800 kişi, sloganlar atarak Gezi Parkı'nda polisin göstericilere sert tutumunu protesto etti. 'Mustafa Kemalin askerleriyiz', 'Hükümet istifa', 'Reyhanlı halkı yalnız değildir' sloganları atan gruba yoldan geçen vatandaşlarda destek verdi. İzzet Baysal Caddesi'nde İstiklal Marşı okuyan grup, daha sonra belediye meydanına yürümek istedi.Yaklaşık 1 saat süren yürüyüş, olaysız şekilde sona erdi.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2013, 21:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
demirel akbulut
demirel akbulut - 7 yıl Önce

milletvekilinin,helede il başkanının görevinin ne olduğunu kavrayamamış birinin....zarar görmeden sökülüp ve tekrar zarar görmeden dikildiğini bilecek kadar akıllı olduğuklarını sanmamıştım zaten

SIRADAKİ HABER