banner120

“Herkes önce kendi içersindeki temizliğini yapması lazım”

Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, önceki gün akşam saatlerinde FETÖ üyesi bir grup askerin ikinci kez darbe yapacağı hakkında ve ‘Bolu Bolu Valisi Aydın Baruş'un askeri birlikler tarafından kaçırıldığı” ile ilgili sosyal medyadan yayılan iddialar hakkında ve bu olay üzerine Bolu Valiliği önünde alından tedbirler ve on binlerce insanın Bolu Valiliğine gelmesi hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“Herkes önce kendi içersindeki temizliğini yapması lazım”

Haber: SEMİH BAYKAL

İlk olarak 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY üyesi olmakla suçlanan bir grup subay tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi hakkında açıklamalar yapan Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay şunları ifade etti;  “Dünden önce ilk olarak 15 Temmuz tarihine gitmek lazım. 15 Temmuz’da ülkemizin her tarafında bir kalkınma olayı gerçekleşti. Özellikle Ankara ve İstanbul başta olmak kaydı ile başka illerde de bir kalkışma gerçekleşti. Bu kalkışmanın ilk anlarından ilk saatlerinden itibaren halkımızın, milletimizin o sokağa çıkışı, tankların, topların, o tüfeklerin önünde duruşu ve aynı zamanda İstanbul’da gördüğümüz gibi kurşuna karşı giden bir milletten bahsediyoruz. Şu an tüm Dünya Türkiye’yi izliyor. Çünkü Dünya’da darbe gerçekleştirmek askerin tankıyla, topuyla ve uçağıyla sokağa çıkıp da geri dönmesi hiç olmamıştır. Bu bizim aziz milletimizin, yürekli Türk insanının damarlarında ve genetiğinde yatan bir unsurdur. O günden bugüne 6 gündür buradayız. Burada bu konuda hassasiyet gösteren tüm Bolulu hemşerilerimize, tüm siyasi partilerimize, tüm sivil toplum örgütlerimize, o demokrasi bekçilerine bir kez daha teşekkür ediyorum” diye ifade etti.

 

“BEN ONLARI GÖRÜNCE ÇOK DUYGULANDIM”

 

Konuşmasının devamında önceki gün Hükümet Meydanında yaşananları değerlendiren Doğanay; “ Demokrasi Meydanı alanında Bolu halkı bekler iken, özellikle sosyal medya da ve twitter üzerinden Bolu Valisi tutuklandı, hatta ve hatta bir sonrasında Bolu Belediye Başkanı kaçtı gibi bir söylem ortaya çıktıktan sonra tabi insanların en hassas anlarının olduğu ve en duygusal olduğu bu dönemlerde bunlar sosyal medyadan paylaşıldıktan sonra ben başta kendim olmak kaydıyla, onbinler, yirmibinler, elli binler 10 dakika içerisinde Hükümet Meydanına geldi. Ben onları görünce çok duygulandım. Çünkü 10 dakika gibi kısa bir sürede o meydana 50 bin kişi geliyor. O insanlar milletine, toprağına, bayrağına, orada bulunan mülki amire, Devletin temsilcisi olan Valimize sahip çıkmak için geldi” dedi.

 

“ÜLKEMİZİN BÖYLE YİĞİT KANI DOLU ANADOLU İNSANINA İHTİYACI VAR”

 

Hükümet meydanına İl Jandarma Alay Komutan Vekili ve Tugay Komutan Vekilinin de gelmesini değerlendiren Doğanay; “ Tabi orada İl Jandarma Alay Komutan Vekilimiz, Tugay Komutan Vekilimizin de olup, bizlerle beraber aracın üzerine çıkıp insanlarımıza bir muhabbete bulunması, ben buradayım demesi, bence dünün en önemli özelliklerinden bir tanesidir. İnsanların kafasındaki bir takım soru işaretlerini almış olduk. Allah onlardan razı olsun. Çünkü ülkemizin böyle yiğit kanı dolu Anadolu insanına ihtiyacı var. Çünkü vatandaş askerimizi görmek istiyor. Bizde asker ocağı Peygamber ocağıdır. Mehmetçik vatanımızın, milletimizin, namusumuzun bekçisidir. Ama onların içerisinde FETÖ terör örgütü denilen alçakça, haince, kalleşçe böylesine küçük terörist gruplar çıkıyor. Devletimiz ve milletimiz, vatanına ve milletine sahip çıkıyor” diye değerlendirdi.

 

“HEPSİ BİRBİR DEŞİFRE EDİLECEK”

 

Son olarak Doğanay; “Bunların hepsi birbir deşifre edilecek ve bunların hepsi ortaya çıkarılacak ve hepsinden harfiyen ortaya çıkarılacak. Ama herkes önce kendi içersindeki temizliğini yapması lazım. Şahsımı da içerisine koyarak söylüyorum ki herkes ama herkes, bütün kurumlar dahil olmak üzere kendilerinin iç temizliğinin yapması lazım. Bu hainler her tarafa sızmışlar, Türkiye Cumhuriyeti’nin üzerine bir kanser virüsü gibi çökmüşler. Gözün aydın Türkiye bu kanserin ilacı da bu millettir” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2016, 13:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
tamer kutlu
tamer kutlu - 5 yıl Önce

önce belediye başkanını görevden almalılar sonra ak parti içindeki kriptoları temizlemeliler insanları yanıltan bunlar.çaresizce gereksiz açıklamalardan belli değilmi?bir perdeleme var geçmişi.

h.tk
h.tk - 5 yıl Önce

avet bunu yapanlar hain şerfsiz ama bütün partiler içindeki safraları temizlesin hepsinde var bu adamlar hemde hepsinde rabim bu pislikleri bu ülkenin başına bela eden kimlerse onlarda helak olsun

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124