Heyecan veren tatbikat

Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi bahçesinde gerçekleştirilen yangın söndürme ve hasta tahliye tatbikatı gerçekleştirildi. 5yaşındaki Hasan Hüseyin Özübek, tatbikatın kahramanı oldu. Küçük çocuk eline yangın tüpü alarak, alevleri söndürmesi büyük alkış aldı.

HABERİN GALERİSİ
TATBİKAT

TATBİKAT

 

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi 2018 yılı Sivil Savunma  ve HAP planları kapsamında Bolu Valiliğinin onay ve olurları  ile Köroğlu ünitesinde yangın söndürme, kurtarma, tahliye , KBRN,Sahra hastanesi oluşturma gibi konularını kapsayan tatbikat icra edildi. Senaryo gereği hastanede yaşanan  yangın sonrasında  hastanenin total tahliyesine Hastane Yöneticimiz Uzm. Dr. Muhammet Mustafa GÜRDAL tarafından ve HAP komisyonunca karar verildi. Sivil Savunma ve HAP Planları aktive edilerek tahliye sürecine başlatıldı.

Toplamda 28 hastanın kurtarılması gerçekleştirildi. Kurtarılan hastanın 16 tanesi sedye ile hastane personeli tarafından yapıldı. Geriye kalan 12 kişi teknik kurtarma yöntemleriyle İl Sağlık Müdürlüğü, AFAD, İtfaiye, Kızılay, hastane Kurtarma personeli ve Köroğlu dağcılık doğa sporları derneği katılımlarıyla kurtarma ve tahliye işlemleri gerçekleştirilmiştir. Akabinde uygulamalı Yangın Söndürme Eğitimi yapıldı.

5 YAŞINDAKİ YANGIN SÖNDÜRÜCÜ

Anne ve babasıyla birlikte tatbikatı heyecanlı bir şekilde seyreden 5 yaşındaki Hasan Hüseyin Özübek isimli küçük çocuk, tatbikatın gözdesi oldu. Yangın söndürme tatbikatını gerçekleştiren itfaiye erinin elinden yangın söndürme tüpünü alan küçük çocuk, alevlere köpük sıkarak, ateşi söndürmesi büyük alkış almasına neden oldu.

GERÇEK SANDILAR

Hastaneye gelen ve refakatçı olan bir çok vatandaş tatbikatı gerçek zannetti. Hastane içerisinde yangın çıktığını sanan hasta yakınları hemen yakınlarının kaldığı hasta odalarına koşuşmaya başlarken, bir çok hasta yakını da tatbikatı heyecanlı bir şekilde yakından izlediler ve birçok hasta yakını da cep telefonlarıyla an be an gelişmeleri kaydettiler.

Tatbikatın sonunda Başhekim tarafından tatbikata katılan kurumlara ve personele  teşekkür konuşması yaptı.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner129