Heyecanlı bekleyiş başladı

“Gerede Peygamber Efendimiz (SAV)´in Hayatını Okuyor" yarışması sona erdi.   Gerede Belediyesi Ramazan Dede Bilgievi tarafından yapılan  "Gerede Peygamber Efendimiz (SAV)´in Hayatını Okuyor" yarışması geçtiğimiz...

Heyecanlı bekleyiş başladı

“Gerede Peygamber Efendimiz (SAV)´in Hayatını Okuyor" yarışması sona erdi.

 

Gerede Belediyesi Ramazan Dede Bilgievi tarafından yapılan  "Gerede Peygamber Efendimiz (SAV)´in Hayatını Okuyor" yarışması geçtiğimiz hafta yapılan sınavlarla sona erdi.3. ve 4. Sınıflarda 360 öğrenci,5. ve 6. Sınıflarda 339 öğrenci,7. ve 8. Sınıflarda 200 öğrenci,9. ve 10. Sınıflarda 142 öğrenci,11. ve 12. Sınıflarda 59 öğrenci ve öğretmenler kategorisinde 26 öğretmen 2 Ay boyunca okudukları kitaplardan çıkan 70 soruya cevap verdiler ve yazdıkları kompozisyonlarla ter döktüler. Toplamda 1126 Yarışmacı sınava katılmış oldu. Yarışmacıların kategorilerine göre sorumlu oldukları kompozisyon konuları şu şekilde sıralandı; “3. ve 4. Sınıflar: Peygamber Efendimize (SAV) karşı duygu ve düşüncelerinizi anlatan bir mektup yazınız.5. ve 6. Sınıflar: Peygamber Efendimize (SAV) bir gün evinize misafir olarak gelmiş olsaydı, O´nunla geçen bir gününüz nasıl olurdu?7. ve 8. Sınıflar: Sevgili Peygamberimizin dostluğunu ve sevgisini kazanmak için neler yapardınız?9. ve 10. Sınıflar: Günümüzün Peygamber aşıkları olarak bizler O´nu duyurma ve sevdirme adına neler yapmalıyız?11. ve 12. Sınıflar: "Peygamberimizin yolunda yürüyenler aydınlığa, yürümeyenler karanlığa gider."Öğretmenler: Cahiliyeden Asr´ı Saadete giden yolda bir eğitimci olarak Peygamber Efendimize (SAV) meslektaş olmak.”

 

Baygın öğrencilere başarılar diledi

 

Liselerin sınavı öncesi Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın ziyarette bulunarak sınav öncesi öğrencilerle sohbet etti. Öğrenciler gerçekleştirilen sınavlar için Belediye Başkanı Baygın’a teşekkür etti. Kompozisyonların jüriler tarafından değerlendirilmesiyle, -sınav sonuçlarına göre- ödüllerin sahiplerini bulacağı "Gerede Peygamber Efendimiz (SAV)´in Hayatını Okuyor" yarışmasının sonuçları 25 Nisan 2013 akşamı açıklanacak. 25 Nisan 2013 Perşembe akşamı ilçe kapalı spor salonunda; Dereceye giren öğrencilerin ödüllerini alacağı gecede Tasavvuf Musiki Korosu da konser verecek. "Kutlu Doğum Haftası" bu etkinlik ile de yâd edilmiş olacak. Yüzlerce yarışmacı sınav sonuçlarını şimdiden merakla beklemeye başladılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER